شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مديرعامل بانك ملی:

شعب ممتاز مي‌توانند 80 درصد درآمد بانك را تأمين كنند

شعب ممتاز مي‌توانند 80 درصد درآمد بانك را تأمين كنند

بانک و بیمه – جامع نيوز:مديرعامل بانك ملی بیان داشت: شعب ممتاز مي‌توانند 80 درصد درآمد بانك را تأمين كنند و با اين ديدگاه بايد توجه ويژه به مسائل آنها معطوف شود.

فرشاد حيدري در همايش روساي شعب ممتاز (الف و ب) و درجه (1) بانك كه با حضور اعضاي هيأت مديره، مديران امور و تني چند از مسئولان واحدهاي ستادي در ادارات مركزي برگزار شد، با اشاره به جايگاه ويژه شعب ممتاز گفت: شعب ممتاز مي‌توانند با حركت مناسب خود، بانك را به جلو ببرند البته عكس اين موضوع نيز صادق است.
وي دانش، تخصص و تعصب كاركنان بانك ملي ايران را جزو ويژگي‌هاي مثبت اين بانك دانست و افزود: با انتقال دانش و تجارب توسط رؤساي شعب ممتاز و پرورش مديران آينده مي‌توان خلق ثروت كرد.

استفاده از ضمانتنامه در شعب

مدير عامل بانك خواستار ارائه طيف وسيعي از خدمات بانكي به مشتريان در شعب شد و در ادامه بر لزوم استفاده بيشتر از ابزار ضمانتنامه به عنوان منبع درآمدي مناسب و كم ريسك براي بانك تأكيد كرد.
وي با اشاره به اهميت درآمدهاي كارمزدي در مقابل درآمدهاي ناشي از تسهيلات، خواستار توجه بيشتر مسئولان شعب به اين مهم شد.

اولويت اول، وصول مطالبات

حيدري با عنوان اينكه در يك ماه پاياني سال هيچ اولويتي براي همكاران بانك به اندازه ساماندهي، پيگيري و وصول مطالبات مهم نيست، گفت: رؤساي شعب بايد تمام كاركنان را بسيج نموده و كار وصول مطالبات را از پرونده‌هاي بزرگ شروع كنند.

افزايش سرمايه بانك

وي خبر از افزايش سرمايه بانك ملي ايران از محل تجديد ارزيابي دارايي‌ها داد و در ادامه، رشد منابع بانك ظرف ماه‌هاي اخير را «خيلي خوب» عنوان كرد.حيدري گفت: خوشبختانه تا پايان دي ماه امسال، منابع بانك 2/31 درصد رشد داشت كه كمي بيش از رشد نقدينگي كشور است و از اين بابت از همكاران تقدير مي‌كنم.به گفته وي سرانه سپرده كاركنان و سرانه سپرده شعب بانك ملي ايران در سراسر كشور بايد فاصله معناداري با بانك دوم داشته باشد و اين موضوع در گرو ارائه خدمات مناسب و در خور شأن مشتريان است.برخورد مناسب با مشتريان، نظافت شعب، جابه‌‌جايي افقي كاركنان و رفع خلأهاي احتمالي در شعب جهت جلب بيشتر رضايت مشتريان از ديگر تأكيدات مديرعامل بانك در اين همايش بود.
خواجه‌حسني عضو هيأت مديره در ادامه همايش اهميت شعب ممتاز در پيكره بانك را مورد اشاره قرار داد و گفت: شعب ممتاز به علت جايگاه ويژه خود، داراي مسئوليت‌هاي زيادي هستند كه بايد مورد ارزيابي قرار بگيرد.

شعب ممتاز همچون دانشگاه

وي شعب ممتاز را براي بانك همانند دانشگاه خواند و گفت: لازمه دانشگاه معتبر، استادان خوب است كه بر اين اساس رؤساي شعب ممتاز و درجه (1) بايد متخصص و مرجعي براي بقيه كاركنان و آشنا به امور مختلف بانك باشند.عضو هيأت مديره داشتن اخلاق سازماني و اسلامي، شخصيت اجتماعي، طرز گفتار، رفتار و پوشش رؤساي شعب ممتاز را مهم ارزيابي كرد و ابراز داشت: رؤساي شعب ممتاز بايد آموزش‌هاي صحيح و كاربردي را به همكاران جوان منتقل كنند تا اصل جانشين‌پروري به درستي محقق شود.

لزوم كنترل روزانه ترازنامه شعب

وي بر كنترل روزانه ترازنامه توسط رؤساي شعب تأكيد كرد و گفت: مطمئناً اگر وضعيت شعب مركزي هر استان ارتقا يابد، بقيه شعب استان نيز به همين منوال ارتقا مي‌يابند.ديگر سخنران همايش دامغانيان بود كه با اشاره به برنامه بانك جهت تجديد ارزيابي دارايي‌ها خواستار همكاري روساي شعب در اين طرح جهت افزايش سرمايه بانك شد.

شناسايي و جذب مشتريان بالقوه

عضو هيأت مديره، استفاده از توانمندي‌ها و امتيازات ويژه بانك را مورد تأكيد قرار داد و گفت: با تلاش مضاعف همكاران بايد مشتريان بالقوه، شناسايي و جذب شوند.وي خواستار حساسيت تمامي مديران و كاركنان بانك در خصوص وصول مطالبات معوق در ماه پاياني سال شد و ادامه داد: رؤساي شعب بايد نسبت به وجوه زير پلمپ‌‌‍ حساسيت زيادي داشته باشند و ضمن ايجاد هماهنگي و تعامل با ناظران پولي استان‌ها، از فرصت‌‌ها جهت درآمدزايي بانك استفاده كنند.

انتقال دانش رؤساي شعب ممتاز و تعالي بانك

حسين‌زاده نيز در اين همايش با مهم خواندن موقعيت شعب ممتاز گفت: به‌كارگيري و انتقال دانش رؤساي شعب ممتاز به بقيه همكاران، باعث تعالي بانك مي شود.عضو هيأت مديره با اشاره به طرح‌ها و محصولات جديد بانك كه به زودي رونمايي خواهند شد، بر لزوم آموزش اين سرويس‌ها به همكاران شعب توسط مسئولان دواير انفورماتيك ادارات امور شعب استان‌ها تأكيد كرد.در پايان اين همايش يكروزه، عملكرد شعب ممتاز (الف و ب) و درجه (1) در زمينه جذب منابع و وصول مطالبات مورد بررسي قرار گرفت و به رؤساي شعب برتر، لوح و هدايايي اعطا شد.

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای شعب ممتاز مي‌توانند 80 درصد درآمد بانك را تأمين كنند بسته هستند
  • 160 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.