سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مهندس شافعی رئیس هیات عامل ایدرودر دهمين همايش تعالي سازماني:

خودارزیابی، مهمترین اثر جایزه تعالی است

خودارزیابی، مهمترین اثر جایزه تعالی است

جامع نيوز:رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در دهمین همایش تعالی سازمانی اظهار داشت: تاثیر مهم اعطای جایزه تعالی سازمانی این است که خود سازمان های صنعتی و غیر صنعتی خود را ارزیابی می کنند.
مهندس غلامرضا شافعی افزود: این خود ارزیابی، در 4 حوزه مهم استراتژی، تعالی نیروی انسانی، رهبری و تکنولوژی صورت می گیرد و ارتقای سازمان های تولیدی و غیرتولیدی در این 4 حوزه مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: دربین حوزه های یادشده، عامل نیروی انسانی، رهبری و کارکنان یک سازمان اهمیت بیشتری دارد و اگر شاغلین یک سازمان، مورد توجه جدی رهبري آن قرار بگیرند، سازمان و تک تک اعضای آن تعالی می یابند.
رییس ایدرو در ادامه با ذکر مصداق هایی از قرآن کریم درخصوص عوامل تعالی افراد بیان داشت: مقوله تقوا که در جای جای قرآن از جمله آیاتی از سوره مائده و سوره بقره به آن اشاره شده و انفاق و بذل مال که در حقیقت ایفای مسئولیت اجتماعی سازمان ها است، حتی پیش از برپایی نماز مورد توجه قرار گرفته است.
مهندس شافعی بر اهمیت رعایت حقوق مردم و ذی نفعان سازمان ها و بنگاه ها بعنوان مقوله مهم دیگر اشاره کرد و افزود: تعالی بنگاه بمعنای رعایت حقوق مشتریان، کارکنان و ذینفعان یک بنگاه است و اگر این گروه ها رضایت نداشته باشند، تعالی رخ نمی دهد.
وی همچنین از لزوم رعایت حقوق دولت یاد کرد و گفت: دولت وظیفه دارد خدمات زیربنایی و غیرزیربنایی ارائه کند و این امر با پرداخت مالیات امکان پذیر است که اگر بنگاه ها مالیات خود را پرداخت نکنند، دولت نیز نمی تواند خدمات لازم را ارائه کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: رعایت حقوق بانکها و بازپرداخت بموقع تعهدات و رعایت استانداردهای کمی و کیفی محصولات و خدمات بنگاه ها و سازمانها از شرایط اساسی تعالی آنان بشمار می رود.
گفتنی است دهمین همایش تعالی سازمانی امروز در محل سالن همایشهای صداوسیما برگزار شد و شرکت فولاد مبارکه برای نخستین بار پس از یک دهه توانست تندیس زرین جایزه تعالی را از آن خود کند.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای خودارزیابی، مهمترین اثر جایزه تعالی است بسته هستند
  • 441 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.