شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

درخشش بانک های ملت،صادرات، پارسیان و مسکن در بین صد شرکت برتر

درخشش بانک های ملت،صادرات، پارسیان و مسکن در بین صد شرکت برتر

جامع نيوز:در همايش صد شرکت برتر کشور نام 4 بانک، سه خودروساز و دوشرکت پالایش نفت در بین 10 شرکت اول و برتر کشور اعلام شد.

به گزارش جامع نيوز شرکت های پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، پالایش بندرعباس ، سایپا و شرکت تامین کننده قطعات خودرو ساپکو رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند و پر فروش ترین شرکت های ایران نام گرفتند.
پس از آن بانک ملت، ساپکو، مخابرات، بانک های پارسیان، مسکن و صادرات رتبه ششم تا دهم را به خود اختصاص دادند.
نکته حایز اهمیت این است که با وجود شرایط تحریم ها و مشکلات اقتصادی و مسائلی که در سال های اخیر سیستم بانکی کشور با آن برخوردار بوده و مشکلاتی که بخش تولید با آن مواجه بوده است درخشش بانک های صادرات و ملت، خودروسازان وشرکت هایی مانند فولاد مبارکه نشان دهنده مدیریت مناسب این بنگاه های موفق اقتصادی کشور است.
‘مجید درویش’ در همایش شركت های برتر ایران، شركت های پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت بندرعباس، سایپا، بانك ملت، شركت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو(ساپكو)، شركت مخابرات ایران، بانك های پارسیان، مسكن و صادرات را به عنوان 10 شركت برتر ایران در سال مالی 90 اعلام كرد.
وی گفت: فروش صدمین شركت در سال گذشته 594 میلیارد تومان بوده است، در حالی كه صدمین شركت سال قبل از آن 419 میلیارد تومان فروش داشته است كه نشان می دهد كه حداقل حجم فروش لازم برای ورود به جمع صد شركت برتر سال 90 نسبت به سال 89 رشد 41،8 درصدی داشته است.
درویش افزود: به طور كلی در سال 90 مجموع 100 شركت 264 هزار میلیارد ریال فروش داشته اند كه نسبت به فروش سال 89 حدود 29،6 درصد رشد فروش را نشان می دهد.
وی گفت: 10 شركت ابتدای فهرست، فروشی معادل 15،7 برابر فروش 10 شركت انتهای فهرست را دارند و فروش شركت اول فهرست نسبت به فروش شركت صدم 29،7 برابر بیشتر است.
وی تصریح كرد: 17 شركت بالای فهرست حدود 50،6 درصد جمع فروش صد شركت را شكل می دهد كه نشان دهنده درجه تمركز در وضعیت شركت های بزرگ ایران است.
وی یادآور شد: در فهرست 100 شركت برتر كشور بیشترین صعود مربوط به شركت طراحی مهندسی و تامین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی است كه با ارتقای 341 رتبه ای، از رتبه 390 در سال مالی 89 به رتبه 49 در سال مالی 90 ارتقا یافته است.فهرست اعلامی از سوی سازمان مدیریت صنعتی بر اساس آمار عملکرد سال 90 و رتبه بندی سال 91 نشان می دهد که بانک شهر و پست بانک ایران خود را به جمع 100 شرکت برتر اول این فهرست رسانده اند.بر اساس این گزارش، بانک شهر با 18 رتبه ارتقا جایگاه 96 و پست بانک با 59 رتبه ارتقا، جایگاه 98 را در میان 100 شرکت برتر ایران به دست آورده است.بر این اساس، میزان فروش بانک شهر در سال 89 حدود سه هزار و 233 میلیارد ریال بوده است که در سال 90 به حدود 6 هزار و 105 میلیارد ریال افزایش یافته است .در عین حال میزان فروش پست بانک نیز از بیش از دو هزار و 94 میلیارد ریال در سال 89 به بیش از 6 هزار و 60 میلیارد ریال در سال 90 رسیده است.این گزارش حاکی است، پست بانک و بانک شهر در فهرست شرکت های دارای بیشترین صعود در فهرست 100 شرکت برتر هم جای گرفته اند.
پست بانک ایران البته با 6 هزار و 60 میلیارد ریال فروش و رشد 189 درصدی در این زمینه، خود را به عنوان یکی از پنج شرکت دارای بیشترین رشد فروش نیز مطرح کرده است.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۵:۵۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای درخشش بانک های ملت،صادرات، پارسیان و مسکن در بین صد شرکت برتر بسته هستند
  • 730 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.