سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رئيس مجلس شوراي اسلامي:

قانون جديد راهور متناسب با آخرين استانداردهاي بين المللي اجرا مي شود

قانون جديد راهور متناسب با آخرين استانداردهاي بين المللي اجرا مي شود

جامع نيوز: رئيس مجلس شوراي اسلامي راهنمايي و رانندگي را به عنوان موضوع اساسي در کشور دانست و گفت: در حال حاضر قانون جديد راهور متناسب با آخرين استانداردهاي بين المللي اجرا مي شود.

به گزارش جامع نيوزبه نقل از پايگاه خبري پليس، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي، در هشتمين همايش سراسري روساي پليس راهور ناجا از تعطيلات نوروز به عنوان يکي از مسائل بزرگ ترافيکي در کشور نام برد و اظهار داشت: طرح نوروزي اگر با دقت نظر و اجراي صحيح قانون از سوي پليس همراه نباشد مشکلات زيادي را بوجود مي آورد اما خوشبختانه طي چند سال گذشته شاهد عملکرد خوب و موفق پليس در اين طرح ها هستيم.

وي ادامه داد: اگر دستگاه هاي کشور را مورد ارزيابي قرار دهيم، مي توان نيروي انتظامي را به عنوان نهادي موفق مدنظر قرار داد، چرا که اين سازمان در جهات مختلف رشد تکاملي داشته است.

لاريجاني سردار احمدي مقدم را به عنوان فرمانده هوشمند نيروي انتظامي معرفي کرد و گفت: با توجه به مشکلات بزرگ در کشور، اداره دستگاه بزرگي مانند نيروي انتظامي کار ساده اي نيست و خوشبختانه ناجا نه تنها در زمينه خدمات و ايجاد امنيت افت نداشته بلکه با توجه به استفاده از فناوري هاي روز دنيا، سيستم هاي آن دقيق تر و هوشمندتر شده است بگونه اي که اين امر در بخش راهنمايي و رانندگي کاملا محسوس است.

وي افزود: حسن رفتار و بهبود راهنمايي و رانندگي را احساس مي کنم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي به تلاش مجدانه سردار مؤمني رئيس پليس راهور ناجا براي تصويب قانون جديد راهور اشاره کرد و گفت: ايشان به طور جد اين موضوع را پيگيري مي کردند بگونه اي که در تلاش هستند تا فرهنگ راهنمايي و رانندگي را در جامعه نهادينه کنند.

وي خاطرنشان کرد: پليس راهور نيروي انتظامي از ظرفيت هاي مختلف براي اجراي قانون استفاده مي کند بگونه اي که مساعي آنها قابل تقدير و تشکر است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: گزارش هاي ارائه شده از سوي رئيس پليس راهور ناجا نشان مي دهد که در زمينه ترافيک و سوانح رانندگي، حرکت خوب و دقيقي شده است.

لاريجاني با بيان اينکه ايجاد نظم و انضباط در موضوع راهنمايي و رانندگي به تنهايي محقق نمي شود، تصريح کرد: ايجاد اين امر مستلزم تلاش رسانه ها و دستگاه هاي متولي امر ترافيک است.

وي از راهنمايي و رانندگي به عنوان موضوع اساسي در کشور نام برد و افزود: قانون جديد راهور متناسب با استانداردهاي بين المللي تصويب و اجرا مي شود.

وي با بيان اين که در مجلس شوراي اسلامي نسبت به نيروي انتظامي نگاه مثبتي وجود دارد، خاطرنشان کرد: در صورتي که براي بهبود وضعيت راهنمايي و رانندگي نياز به اصلاح برخي موارد قانون جديد داشته باشد در صورت مطرح شدن، مجلس با شما همکاري مي کند.

لاريجاني خطاب به روساي پليس راهور گفت: شما متولي نظم وانضباط راهنمايي و رانندگي هستيد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي از انضباط به عنوان عامل اصلي در توفيق فرد و تکامل و توسعه شخصيت افراد نام برد و ادامه داد: با مطالعه زندگي شهيد مطهري متوجه مي شويم که او بيش از 28 سال توليد فکر داشته که علت آن را مي توان در انضباط وي دانست.

لاريجاني به وجود انضباط، قانونگرايي و خاضع بودن نسبت به قانون در کشورهاي پيشرفته و در حال توسعه اشاره کرد و افزود: بدون اعمال انضباط قانوني، کشور توسعه پيدا نمي کند.

وي با اشاره به کشورهاي نوظهور مانند چين، مالزي، هند و پيشرفت آنها اشاره کرد و گفت: انضباط، سختگيري در اجراي صحيح قانون و برخورد با فساد مالي از ويژگي هاي پيشرفت اين جوامع به شمار مي آيد.

به گفته لاريجاني، انضباط از پايه هاي توسعه يافتگي محسوب مي شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که انضباط داشتن بخشي از ادب است، گفت: در صورتي که ساختار خانواده بر اساس ادب شکل نگيرد بي انضباطي و هرج و مرج به وجود مي آيد؛ از اين رو، ادب مدني بايد وجود داشته باشد تا افراد جامعه با احترام با يکديگر برخورد کنند.

لاريجاني با اشاره به اين که رفتار ما با يکديگر بايد توام با احترام و ادب باشد، خطاب به روساي پليس راهنمايي و رانندگي سراسر کشور، گفت: ماموريت پليس بسيار سنگين و خطير است.

وي با بيان اين که بايد ادبي دو جانبه بين افراد جامعه و پليس شکل بگيرد، گفت: احترام به پليس بايد در فرهنگ جامعه نهادينه شود و از سوي ديگر پليس بايد باادب و احترام با مردم حتي افراد متخلف برخورد کند.

لاريجاني تصريح کرد: در مجموع رفتار پليس با مردم محترمانه است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه همواره ناهنجاري ها در جامعه وجود دارد، گفت: افراد بايد با يکديگر خوش اخلاق و خوش برخورد باشند؛ پليس و مردم در تعامل با يکديگر هستند و به همين دليل بايد همواره اين نکته را مدنظر قرار دهند.

وي به خوش خلقي اولياي دين نيز اشاره کرد و اظهار داشت: سختي کار در برخي از مواقع ممکن است در رفتار افراد تغييراتي ايجاد کند اما بايد بدانيم اين سختي ها باعث تکامل روحي، رواني و کمال انسان مي شود.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲:۳۷ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای قانون جديد راهور متناسب با آخرين استانداردهاي بين المللي اجرا مي شود بسته هستند
  • 709 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.