ASUS GTXTITAN-6GD5 جامع نیوز:شرکت ایسوس به تازگی و درست با فاصله کمی بعد از عرضه پردازنده گرافیکی GTX Titan توسط NVIDIA کارت گرافیک جدید خود را بر اساس این پردازنده گرافیکی به بازار ارائه کرد. این پردازنده گرافیکی که بر اساس معماری NVIDIA Tesla K20X ساخته شده است از قابلیت و کارایی بالایی برخوردار است […]

ASUS GTXTITAN-6GD5

جامع نیوز:شرکت ایسوس به تازگی و درست با فاصله کمی بعد از عرضه پردازنده گرافیکی GTX Titan توسط NVIDIA کارت گرافیک جدید خود را بر اساس این پردازنده گرافیکی به بازار ارائه کرد. این پردازنده گرافیکی که بر اساس معماری NVIDIA Tesla K20X ساخته شده است از قابلیت و کارایی بالایی برخوردار است که این موضوع باعث شده تعبیه آن در کنار قطعات خوب و طراحی مناسبی که ایسوس در ساخت کارت‌های گرافیک از آن استفاده می‌کند، این محصول را به یک غول تمام عیار تبدیل کرده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده این کارت گرافیک مجهز به ۶ گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5 است که در فرکانس کاری ۶۰۰۰ مگاهرتز (۱۵۰۰ مگاهرتز پایه) فعالیت می‌کند. این حافظه‌ها با استفاده از رابط حافظه ۳۸۴ بیتی با پردازنده گرافیکی این کارت‌ که در فرکانس پایه ۸۳۷ مگاهرتز و فرکانس ۸۷۶ مگاهرتز (حالت ۲ GPU Boost) فعالیت می‌کند در ارتباط است.

پردازنده به کار رفته در این کارت گرافیک مجهز به ۲۶۸۸ واحد پردازشی CUDA است که این موضوع باعث افزایش قدرت پردازشی آن در کاربرد‌های سه‌بعدی می‌شود. این پردازنده گرافیکی از فناوری‌های رابط Direct X 11.1 و Open GL 4.3 پشتیبانی می‌کند. امکانات ارتباطی که ایسوس در این محصول در نظر گرفته شامل یک رابط DVI-I، یک رابط DVI-D، یک رابط HDMI و یک پورت Display Port است.

ایسوس با ارائه این محصول قدرتمند قصد دارد قدرتمند ترین بازی‌ها کامپیوتری را در بالاترین وضوح تصویر موجود را به چالش جدی بکشد.