سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا در دستان ایسوس

قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا در دستان ایسوس

ASUS GTXTITAN-6GD5

جامع نيوز:شرکت ايسوس به تازگي و درست با فاصله کمي بعد از عرضه پردازنده گرافيکي GTX Titan توسط NVIDIA کارت گرافيک جديد خود را بر اساس اين پردازنده گرافيکي به بازار ارائه کرد. اين پردازنده گرافيکي که بر اساس معماري NVIDIA Tesla K20X ساخته شده است از قابليت و کارايي بالايي برخوردار است که اين موضوع باعث شده تعبيه آن در کنار قطعات خوب و طراحي مناسبي که ايسوس در ساخت کارت‌هاي گرافيک از آن استفاده مي‌کند، اين محصول را به يک غول تمام عيار تبديل کرده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده اين کارت گرافیک مجهز به 6 گيگابايت حافظه گرافيکي از نوع GDDR5 است که در فرکانس کاري 6000 مگاهرتز (1500 مگاهرتز پايه) فعاليت مي‌کند. اين حافظه‌ها با استفاده از رابط حافظه 384 بيتي با پردازنده گرافيکي اين کارت‌ که در فرکانس پايه 837 مگاهرتز و فرکانس 876 مگاهرتز (حالت 2 GPU Boost) فعاليت مي‌کند در ارتباط است.

پردازنده به کار رفته در اين کارت گرافیک مجهز به 2688 واحد پردازشي CUDA است که اين موضوع باعث افزايش قدرت پردازشي آن در کاربرد‌هاي سه‌بعدي مي‌شود. اين پردازنده گرافيکي از فناوري‌هاي رابط Direct X 11.1 و Open GL 4.3 پشتيباني مي‌کند. امکانات ارتباطي که ايسوس در اين محصول در نظر گرفته شامل يک رابط DVI-I، يک رابط DVI-D، يک رابط HDMI و يک پورت Display Port است.

ايسوس با ارائه اين محصول قدرتمند قصد دارد قدرتمند ترین بازي‌ها کامپیوتری را در بالاترین وضوح تصویر موجود را به چالش جدي بکشد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱:۴۰ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا در دستان ایسوس بسته هستند
  • 502 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.