سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رئیس سازمان هواپیمایی خبرداد

ورود۸ فروند هواپیما وخروج ۷ هواپیمایی فرسوده

جامع نيوز:معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی درنشستي خبري گفت: ۸ فروند هواپیما طی ۱.۵ ماه اخیر وارد ناوگان شده و ۷ روند هواپیمای فرسوده نیز از ناوگان خارج شد.

به گزارش جامع نيوزحمیدرضا پهلوانی با اشاره به دستورالعمل‌های مصوب شده صنعت در سال جاری، عنوان كرد اجرای دستورالعمل‌های اجرایی از طریق ‌دستگاه‌های ذیربط انجام شده و در این راستا تصویب آیین‌نامه سوانح غیرنظامی، آیین‌نامه مخابرات کشوری، استاندارد و توجیه بین‌المللی و آیین‌نامه بررسی سوانح هواپیمایی از جمله این دستورالعمل‌ها است که جزو مؤلفه‌های مناسب در چارچوب قوانین این بخش تلقی می‌شود.
وی افزود آیین‌نامه گواهی‌نامة تخصصی هواپیمایی درحال بررسی است و آیین‌نامه ضمانت اجرا و تخلف پرنده‌ها سیر مراحل تصویب را می‌گذراند.
وی با بیان اینکه 300 شرکت صنعتی در حال حاضر در تولید قطعات صنعت هواپیمایی فعالیت دارندو18 شرکت هواپیمایی داخلی داریم و 30 شرکت نیز درخواست اجازه فعالیت در ایران را خواستارند که مجوز آنها بررسی خواهد شد.
پهلوانی با بیان اینکه 34 شرکت هواپیمایی خارجی در آسمان ایران فعالیت دارند بیان داشت: 3 یا 4 شرکت پروازهای خود را قطع کرده و 2 شرکت کاهش پرواز داشته و بقیه به فعالیت ادامه می‌دهندو217 فروند هواپیما در کشور پرواز می‌کنند که از این تعداد 8 فروند در 1.5 ماه اخیر وارد شد و از این تعداد نیز 3 فروند دارای مشخصات پرواز طولانی‌مدت هستند.
ايشان در خصوص قیمت تمام‌شده بلیت هواپیما، تصریح کرد: این موضوع براساس 18 پارامتر تعیین می‌شود و نیز افزایش مواد مصرفی در سال جاری منجر به این افزایش قیمت شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از توافق با شرکت‌های هواپیمایی به منظور تأمین نیاز ارزی خبر داد و گفت: به طور میانگین 50 میلیون دلار مصرف ماهانه شرکت هواپیمایی است و با هماهنگی که انجام شده براساس توافقات 200 میلیون دلار ارز مبادله‌ای پرداخت خواهد شد و در حال حاضر نیز سوخت 700 تومانی به شرکت‌ها داده می‌شود.
وی تأکید کرد: برای نرخ‌گذاری باید هم شرایط شرکت‌ها و نیز تقاضاها را در نظر گرفت تا بتوان صرفه اقتصادی شرکت‌‌ها و نیز تقاضا برای خرید بلیت وجود داشته باشد.
پهلوانی از برگزاری جلسات سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و نیز انجمن شرکت‌های هواپیمایی به منظور تأمین نقدینگی و نیز پرداخت مطالبات شرکت پخش خبر داد و گفت: مقرر شد از تاریخ 1 آذرماه سال جاری، قیمت سوخت براساس نرخ مصوب 700 تومان به شرکت‌ها داده شود که به صورت نقدی پرداخت خواهد شد و همچنین از تاریخ اعلام شده بدهی‌ ایرلاین‌ها به صورت اقساط پرداخت می‌شود.
وی درخصوص ‌هواپیماهای ایران 140 گفت: در این راستا استانداردها و مجوزهای لازم برای پرواز این هواپیما در نظر گرفته شده و همچنین برخی از کشورها درخواست خرید این هواپیما را از ایران کرده‌اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی سن هواپیماهای کشور را متوسط 22 سال اعلام کرد و گفت: 7 فروند هواپیما از رده خارج شده است و امیدواریم با خریدهای جدید در سال جاری میلادی این سن کاهش یابد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش هزینه بلیت و آزادسازی قیمت‌ها، گفت: این موضوع به منابع اقتصادی بستگی دارد و باید شرایط آزادسازی فراهم شود تا بتوان آن را عملیاتی کرد اما در حال حاضر و نیز در سال آینده با نرخ‌های فعلی پروازها انجام خواهد شد.
پهلوانی همچنین از کاهش تأخیر پروازها خبر داد و گفت: در حال حاضر با تشکیل ستاد تأخیرات در سازمان با مشارکت شرکت فرودگاه‌ها، شرکت هواپیمایی به دنبال کاهش تأخیر پروازها در زمان عید هستیم و اکنون این زمان از 34 دقیقه به 20 دقیقه کاهش یافته است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: 4.5 درصد پروازهای بین‌المللی به دلیل مجوزها کاهش یافته است.
وی درخاتمه درباره جذب نیروی انسانی در صنعت حمل و نقل هوایی گفت: امسال 9500 نفر خانم در صنعت حمل و نقل هوایی جذب شده است؛ همچنین 2510 مهماندار پذیرفته شده است.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۳:۳۱ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ورود۸ فروند هواپیما وخروج ۷ هواپیمایی فرسوده بسته هستند
  • 592 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.