سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

از سوي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور صورت می گیرد:

ثبت نام چهاردهمین مسابقات ملی مهارت

ثبت نام شرکت در چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي سراسر كشورتا 27/2/92 صورت می گیرد.
به گزارش جامع نيوزاز روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: ثبت نام از متقاضيان شركت در اين دوره از مسابقات ملي مهارت آغاز شده و تا بیست و هفتم اردیبهشت ماه در مراکزآموزش فنی وحرفه ای سراسر كشور انجام مي شود كه شرط سني براي داوطلبان رشته هاي ساخت و توليد تیمی و مكاترونيك متولدين 11/10/1368 به بعد و براي ساير رشته ها 11/10/1371 به بعد مي باشد .
دکتر پرند تصریح کرد : مسابقات مهارت هرساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می شود که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات مهارت خرداد ماه ، مرحله استانی مردادماه و مرحله کشوری مهرماه سال جاری برگزار می شود.
وی ادامه داد: جوانان ماهر شامل کارآموزان وآموزش ديدگان آموزش فنی وحرفه ای ،هنرجويان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش ، فنی و حرفه ای و نظری ، دانشجويان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنين کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می توانند در اين دوره ازمسابقات ملی مهارت شرکت نمايند .
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: علاقمندان به شرکت دراین دوره از مسابقات مهارت می توانند، حداکثر تا تاریخ 27/2/92با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای سراسر کشور نسبت به ثبت نام خود به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال جامع سازمان اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: مرحله شهرستاني مسابقات مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبي و به طور همزمان در کشور برگزار می شود که از ميان قبول شدگان مرحله شهرستاني با برگزاري آزمون عملي نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفي به مرحله استاني اقدام خواهد شد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در 29 رشته آموزشی شامل: پلی مکانیک، تأسيسات الکتريکي، فناوري اطلاعات – راه کارهاي نرم افزاري براي تجارت، آجرچيني، كاشيكاري ديوار و كف، طراحي گرافيك، الكترونيك، مكاترونيك، تبريد و تهويه، لوله كشي و گرمايشي، كابينت سازي (چوبی)، طراحي وب، طراحي مهندسي مكانيك، رباتيك، فناوري خودرو، صافكاري خودرو، نقاشي خودرو، تراش CNC، فرز CNC، طراحي فضاي سبز، اتصالات چوبي، ساخت و توليد، جواهرسازي، كنترل صنعتي، فناوري اطلاعات – مديريت سيستمهاي تحت شبکه، جوشكاري، آشپزي، قنادي ( شيريني پزي )، فناوري مد ( خياطي ) برگزار شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: كشف استعدادهاي حرفه‌اي جوانان وايجاد فرصت مناسب برای شكوفايي مهارت‌ها، ايجاد انگيزش در جوانان براي كسب مهارت وايجاد سيستم ارزيابي نظام آموزش مهارتي كشور، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان كشور، معرفي آموزش‌هاي مهارتی واهميت نقش آن در توسعة اقتصاد به عموم مردم وجلب نظر مسئولان، بنگاه‌هاي اقتصادي، صنايع وصنوف برای مشاركت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملي مهارت، ايجاد فرصتي مناسب برای تبادل اطلاعات فني و تجارب حرفه‌اي، ايجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت‌هاي حرفه‌اي كشور تا سطح مهارت‌هاي جهاني و شناسايي كمبودها در آموزش‌هاي فني وحرفه‌اي و برنامه‌ريزي براي رفع آنها،شناسايي ومعرفي افراد ماهر ونخبه به صنايع وبنگاه‌هاي اقتصادي و ارتقای سطح استانداردهاي آموزش مهارت در كشوراز جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.
دكتر پرند درخصوص تسهيلات اعطايي به برگزیدگان چهاردهمین مسابقات ملي مهارت بیان داشت: اعطای مدال، لوح تقدیر، استفاده از برگزيدگان به عنوان مربيان آموزشي، معرفي به بنياد ملي نخبگان و ساير حمايتهاي مادي و معنوي براي جذب، حفظ و نگهداري آنها به عنوان نخبگان مهارتي كشور از جمله تسهيلات اعطايي به برگزيدگان مسابقات مهارت است.ضمن اينكه برگزيدگان مرحله کشوری پس از گزینش نهایی از شركت در اردوي آمادگي براي شركت در مسابقات جهاني انتخاب مي شوند.
بنا براین گزارش، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماينده ايران درسازمان جهاني مهارت(WSI) به طورسالانه مسابقات ملی مهارت را برگزارنموده و برگزيدگان آن را جهت شرکت درمسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می شود، اعزام می نمايد.
شایان ذکر است، تیم ملی مهارت کشورمان- برگزیدگان نهایی دوازدهمین و سیزدهمین مسابقات ملی مهارت – به چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت که تیر ماه سال جاری در کشور آلمان برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
بنا بر این گزارش تیم ملی مهارت جمهوري اسلامي ايران در چهل و يكمين مسابقات جهاني مهارت- لندن 2011- با 10 رتبه ارتقا نسبت به دوره قبلي موفق به كسب رتبه ششم در نمرات ميانگين شركت كنندگان شد

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۴:۲۴ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ثبت نام چهاردهمین مسابقات ملی مهارت بسته هستند
  • 642 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.