سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

دیدار رئیس جمهوری بروندی و هیئت همراه بارهبر معظم انقلاب اسلامی

جامع نیوز:حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور بُروندی و هیأت همراه، با اشاره به نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران به کشورهای افریقایی تأکید کردند: ایران از پیشرفت و توسعه کشورهای افریقایی و اتحاد آنها استقبال می کند.
ایشان با اشاره به اقدامات خصمانه برخی کشورهای اروپایی و همچنین امریکا در استعمار کشورهای افریقایی و ایجاد توطئه و فتنه در این کشورها، خاطرنشان کردند: امیدواریم آینده افریقا و از جمله بروندی بسیار بهتر و همراه با پیشرفتهای روزافزون باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با استقبال از توسعه روابط ایران و بُروندی تأکید کردند: اتحادیه افریقا می تواند یک مرکز اقتدار برای همه کشورهای افریقایی باشد و جمهوری اسلامی ایران از همگرایی بیشتر در این اتحادیه حمایت می کند.
در این دیدار که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت، رئیس جمهور بُروندی با اشاره به روابط ۲۸ ساله ایران و بُروندی، هدف از سفر به تهران را ایجاد تحرک و پویایی بیشتر در روابط دو کشور بیان کرد.
رئیس جمهور بُروندی با اشاره به رنج های ناشی از استعمار قدرتها در افریقا، گفت: کشورهای افریقایی و از جمله بروندی بدنبال آینده بهتر هستند.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای دیدار رئیس جمهوری بروندی و هیئت همراه بارهبر معظم انقلاب اسلامی بسته هستند
  • 478 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.