پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مادورو رئیس جمهور ونزوئلا شد

جامع نيوز:نیکلاس مادورو با کسب 50.66 درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا به پیروزی رسید.

به گزارش جامع نيوزاز تلویزیون فرانسه، کمیسیون انتخابات ونزوئلا از پیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

بنابر این میراث دار هوگو چاوز در یک رقابت تنگاتنگ بر هنریکه کاپریلس به پیروزی رسید.

کمیسیون انتخابات اعلام کرد که نتیجه انتخابات “برگشت ناپذیر” است.

مادورو در تجمع هوادارانش که در مقابل کاخ ریاست جمهوری در پایتخت -کاراکاس- گرد هم آمده بودند، پیروزی خود را “درست، قانونی و مطابق با قانون اساسی” دانست. وی همچنین افزود “من برای انجام مسئولیت خود با شهامت آماده‎ام… نبرد ادامه دارد.”

وی پیروزی خود را دلیلی بر شکست ناپذیر بودنِ راه چاوز دانست و گفت که کاپریلس پیش از اعلام نتایج با وی تماس گرفته بود و پیشنهاد یک “تفاهم” را دارد که نپذیرفته بود.

کاپریلس که روز گذشته مدعی تلاش برای مهندسی نتایج شده بود، ساعتی پس از اعلام پیروزی مادورو با لحنی خشمگین حاضر به قبول شکست نشد و خواستار شمارش آرا شد. وی مدعی شد که نتایجی که به دست وی رسیده است، متفاوت است. مادورو نیز تماس تلفنی را تایید کرد.

به نوشته سایت شبکه بی.بی.سی. حدود 80 درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کرده بودند.

نیکولاس مادورو موروس در سال 1962 در کاراکاس پایتخت ونزوئلا به دنیا آمد. وی معاون هوگو چاوز بود که در زمان بیماری، زمام امور ونزوئلا را در اختیار داشت. وی از انقلابیون اصیل این کشور و همراه وفادار چاوز به حساب می‌آید.

مادورو، فعالیت سیاسی خود را از زمان نوجوانی با حمایت از جنبش انقلابی بولیویاری آغاز کرد و از زمانی که راننده اتوبوس بود به نمایندگی از کارگران در اتحادیه صنف حمل و نقل در کاراکاس رسما وارد سیاست شد. وی یکی از بنیان گذاران حزب سیاسی است که بعدها زمینه ساز ایجاد حزب چاوز شد.

مادورو در سال 2000 نماینده شورای ملی بود و دفاع جانانه او از سیاست‌های چاوز، او را به یکی از حامیان مورد علاقه وی تبدیل کرد. وی از سال 2006 وزیر خارجه ونزوئلا بوده و پس از برگزاری انتخابات ماه اکتبر به معاون اولی رئیس جمهور ارتقا یافت.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۵:۰۷ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای مادورو رئیس جمهور ونزوئلا شد بسته هستند
  • 587 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.