سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مدير صنايع دريايي سازمان گسترش خبر داد:

آب اندازي نهايي و انجام تست درب هاي بزرگترين حوض هاي خشك خاورميانه توسط ايدرو

جامع نيوز:مدير صنايع دريايي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران از آب اندازي نهايي و انجام تست درب‌هاي بزرگترين حوض هاي خشك ساخت و تعمير كشتي خاورميانه در ساحل بندرعباس خبرداد.
مهندس “سعيد جعفري” افزود : پس از آب اندازي به ارتفاع بيش از 10 متر، انجام تست هاي پايداري درب اول يكي از حوض هاي خشك ساخت و تعمير كشتي با موفقيت به پايان رسيده است.
جعفري افزود: فناوري طراحي و ساخت اين درب ها، كه سازه هاي عظيم دريايي به وزن 1600 تن و طول 80 متر هستند، در سطح بسيار بالايي بوده و در اختيار سازندگان معدودي در جهان است كه متخصصان ايراني موفق به ساخت و بكارگيري آنها شده اند.
وي ادامه داد: پس از راه اندازي پست هاي برق، انجام تست هاي پايداري دومين درب، راه‌اندازي پمپ خانه و جرثقيل ها در دست انجام است كه با پايان يافتن اين موارد، هر دو حوض خشك آماده مراحل نهايي پيش از افتتاح خواهند بود و تا پايان خردادماه، امكان پذيرش كشتي در اين حوض ها وجود خواهد داشت.
گفتني است ساخت درب های این حوض‏هاي خشك از دو سال قبل در داخل كشور و با استفاده از فناوري بومي آغاز شده و عملیات ساخت این سازه هاي عظيم دریایی شامل موتورخانه، پمپ‏خانه، برق و ابزار دقیق تحت کلاس مؤسسه رده‏بندی GL آلمان انجام گرفته است.
دو حوض خشك ساخت و تعمير كشتي واقع در بندرعباس كه بزرگترين حوض هاي خشك خاورميانه محسوب مي شوند، پس از تكميل، آماده پذيرايي از شناورهاي عظيم اقيانوس پيما و سوپرتانكر تا ظرفيت 300 هزار تن خواهند بود. براي احداث اين حوض ها به طول 370 و 470 متر، عرض 80 متر و عمق 14 متر تاكنون بيش از 250 ميليون دلار سرمايه گذاري شده است.
با تكميل حوض هاي خشك يادشده، امكان اشتغال 2هزار نفر بصورت مستقيم و بيش از هزار نفر بصورت غيرمستقيم در منطقه فراهم خواهد شد.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱:۳۵ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای آب اندازي نهايي و انجام تست درب هاي بزرگترين حوض هاي خشك خاورميانه توسط ايدرو بسته هستند
  • 760 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.