دوشنبه, ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

معاون سرمايه گذاري هاي صنعتي ايدرو خبر داد:

توليد 41 هزار تن شكر در كشت و صنعت نيشكر هفت تپه

جامع نيوز:در نتيجه نوسازي شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران توليد شكر در اين شركت در سال زراعي گذشته – منتهي به ارديبهشت ماه جاري- به 41 هزار تن رسيد.
به گزارش جامع نيوز:غلامرضا كرامتي فرد معاون سرمايه گذاري هاي صنعتي ايدرو با اعلام اين مطلب افزود: مرحله دوم نوسازي كشت و صنعت نيشكر هفت تپه بر توسعه و بهسازي كشاورزي در اين شركت متمركز شده و تاكنون 90 درصد پيشرفت داشته است.
وي ادامه داد: سطح زير كشت نيشكر در هفت تپه در سال زراعي گذشته از 8500 هكتار فراتر رفت كه نسبت به سال قبل از آن 500 هكتار افزايش نشان مي دهد.
معاون ايدرو تصريح كرد: براي اجراي مرحله دوم نوسازي كشت و صنعت نيشكر هفت تپه بيش از 320 ميليارد ريال براي اصلاح ساختار نيروي انساني و نيز بهسازي كانال هاي آبياري و زمين هاي زير كشت و جايگزيني ماشين ها و روش هاي قديمي هزينه شده است.
وي همچنين از توليد بذر نيشكر بومي با كمك مراكز دانشگاهي و پژوهشي خبر داد و افزود: پيش از اين از بذرهاي نيشكر وارداتي و انواع ديگر غيربومي در خوزستان استفاده مي شد و بذر نيشكر بومي متناسب با اقليم هفت تپه و آب و هوا و خاك اين منطقه توليد و كشت خواهد شد.
به گفته وي بذر نيشكر بومي علاوه بر رشد بهتر و دارابودن شكر بيشتر نسبت به گونه هاي غيربومي، مقاومت بيشتري نيز در مقابل آفات دارد.
گفتني است فاز نخست نوسازي شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه با تمركز بر نوسازي كارخانه توليد شكر و تجهيزات و ماشين آلات با هزينه 300 ميليارد ريالي در سال گذشته به پايان رسيد. اين در حالي بود كه كارخانه نيشكر هفت تپه به دليل قدمت 50 ساله كاملا فرسوده و از كارافتاده بود و در صورت عدم نوسازي تعطيل مي گرديد.
سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران از سال 1387 به اين سو و با تحويل گرفتن اين شركت، اقدامات متعددي را براي نوسازي و به روزآوري بخش هاي صنعت و كشاورزي آن صورت داده است كه موجب شده توليد شكر به وضعيت عادي بازگشته و اشتغال پايدار در اين منطقه حفظ شده است.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲:۴۰ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای توليد 41 هزار تن شكر در كشت و صنعت نيشكر هفت تپه بسته هستند
  • 437 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.