جامع نیوز:با مشارکت و حمایت بانک ملی ایران در استان گلستان، شرکت کانسار خزر به عنوان تنها واحد تولید کننده ید در کشور در حال فعالیت می‌باشد. به گزارش جامع نیوز، با راه‌اندازی این طرح و استحصال ید از شورابه‌های حفاری شده در منطقه اینچه برون شمال استان گلستان، ایران در شمار ۹ کشور تولید […]

جامع نیوز:با مشارکت و حمایت بانک ملی ایران در استان گلستان، شرکت کانسار خزر به عنوان تنها واحد تولید کننده ید در کشور در حال فعالیت می‌باشد.
به گزارش جامع نیوز، با راه‌اندازی این طرح و استحصال ید از شورابه‌های حفاری شده در منطقه اینچه برون شمال استان گلستان، ایران در شمار ۹ کشور تولید کننده ید در جهان قرار گرفت.
بانک ملی ایران در استان گلستان به عنوان حامی بخش صنعت و تولید استان ، با پرداخت ۲۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش و ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت مذکور، زمینه‌ساز اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر را فراهم کرد.
گفتنی است این محصول در صنایع مختلف نظیر داروسازی، صنایع شیمیایی، تولید فلزات با خلوص بالا، ساخت کائوچو، صنایع هوافضا و الکترونیک کاربرد دارد و شرکت کانسار خزر با ظرفیت تولید ۱۷۰ تن ید در سال، علاوه بر تامین نیازهای داخلی، به سایر کشورها از قبیل چین، هند و ترکیه نیز صادرات دارد.