جامع نیوز:بانک رفاه کارگران به عنوان اولین بانک تجاری کشور، نسبت به راه اندازی سیستم فارسی ساز سامانه سپام (سامانه پیام رسانی الکترونیک مالی) اقدام کرد. به گزارش جامع نیوزازروابط عمومی بانک رفاه کارگران، این سامانه در راستای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از اعتبارات اسنادی داخلی – ریالی، شفاف سازی آمار مرتبط و همچنین […]

جامع نیوز:بانک رفاه کارگران به عنوان اولین بانک تجاری کشور، نسبت به راه اندازی سیستم فارسی ساز سامانه سپام (سامانه پیام رسانی الکترونیک مالی) اقدام کرد.
به گزارش جامع نیوزازروابط عمومی بانک رفاه کارگران، این سامانه در راستای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از اعتبارات اسنادی داخلی – ریالی، شفاف سازی آمار مرتبط و همچنین تبادل پیام های سوئیفتی مربوطه از طریق یک سامانه امن، مطمئن و قابل انعطاف راه اندازی شده است.
بر اساس این گزارش، اعتبار اسنادی داخلی – ریالی، نوعی ابزار پرداخت است که به عنوان یکی از خدمات بانکی در بانک های کشور ارائه می شود و مهم ترین ویژگی آن تابعیت متقاضی و ذی نفع در داخل کشور است.
لازم به ذکر است بر اساس آمار بانک مرکزی ج.ا.ا، از ابتدای راه اندازی سیستم فوق، تا پایان آبانماه سالجاری، ۲۰ فقره اعتبار اسنادی داخلی-ریالی؛ در مجموع در حدود ۲۷۰/۱ میلیارد ریال، در شعب بانک رفاه کارگران گشایش یافته است که با لحاظ مقایسه عملکرد بانک های کشور، این بانک در ردیف دوم جدول قرار دارد.