سه شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان افتتاح شد

جامع نيوز: رييس کل بانک مرکزي در مراسم آغاز به کار رسمي صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان: تفکيک فعاليت هاي قرض الحسنه از فعاليت هاي ديگر بانکي اقدام بسيار پسنديده اي است.

صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان با حضور جناب دکتر سيف، رييس کل بانک مرکزي، مديران عامل بانک ها، مديرعامل و اعضاي هيات مديره بانک پارسيان در تاريخ شانزدهم آبان ماه 1392 رسما افتتاح شد.

رييس کل بانک مرکزي در مراسم آغاز بکار اين صندوق، ضمن تمجيد از فعاليت هاي اثرگذار بانک پارسيان، اين اقدام بانک پارسيان را ارزشمند توصيف کرد و افزود : با ورود بانک پارسيان به حوزه قرض الحسنه زمينه هاي رشد فعاليت هاي قرض الحسنه تقويت خواهد شد و حمايت از نيازهاي قرض الحسنه در جامعه شدت مي گيرد.
ايشان با اشاره به اينکه بخشي از نيازهاي بانکي جامعه بر اساس عقد قرض الحسنه انجام مي پذيرد اظهار اميدواري کرد که بانک پارسيان با ارايه راهکار و سازو کاري مناسب بتواند موجبات جلب رضايت بيشتر هموطنان و نيازمندان جامعه را فراهم آورده و با هدايت منابع اين صندوق در جهت رفع محروميت و تامين نيازهاي ضروري مردم، مفيد واقع شود و نهايتا رشد توليد و اشتغال را در پي خواهد داشت.
رييس کل بانک مرکزي در ادامه سخنانش با تاکيد بر لزوم همدلي و همبستگي بين بانک مرکزي و بانکها خاطر نشان کرد : سياست بانک مرکزي ابتدا ايجاد نظم در بانک مرکزي و سپس برقراري رابطه دو طرفه با بانکهاست و توجه به نظرات بانک ها در طرح ها را جدي خواهد گرفت. بانک مرکزي و کليه بانک ها بايد دست به دست هم، عزم خود را جزم کنيم تا يک نظام بانکي منضبط و با اصول صحيح ايجاد کنيم چرا که نظام بانکي اگر بخواهد جايگاه واقعي خودش را پيدا کند بايد پايبند به ضوابط و مقررات باشد.
ايشان رقابت در ارايه خدمات برتر در نظام بانکي را بسيار مثبت ارزيابي کرد و افزود : بايد رقابت در نظام بانکي و سرعت و کيفيت در ارايه خدمات را تقويت کنيم. رقابت در سيتسم بانکي مي تواند موجب افزايش رشد اقتصادي و افزايش کارآيي نظام بانکي کشور شود.

آقاي شايسته، مدير عامل بانک پارسيان نيز ضمن عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ماه محرم و شهادت امام حسين (ع) و ياران باوفايش و خيرمقدم به حاضران، با اظهار خرسندي از حضور رييس کل بانک مرکزي در اين مراسم گفت: پافشاري امام خميني(ره) و همچنين برگزاري جلساتي در اوايل انقلاب مبني بر حذف ربا از سيستم بانکي موجب شد که هم اکنون تنها کشوري در دنيا باشيم که توانستيم بانکداري را بر طبق عقود اسلامي به صورت يکپارچه اجرا کنيم و بانک پارسيان اولين بانکي است که صندوق قرض الحسنه را در مجموعه بانکها افتتاح و فعال کرده است.
مديرعامل بانک پارسيان در ادامه گفت: هم اکنون بانک پارسيان بيشترين منابع قرض الحسنه را در ميان بانک هاي خصوصي در اختيار دارد و با افتتاح مستقل اين صندوق به نظر مي رسد فضايي فراهم شود که در جذب منابع قرض الحسنه بيشتر از پيش فعال شويم.
شايان ذکر است؛ تشويق سپرده گذاران و ترويج سنت قرآني قرض الحسنه، هدايت صحيح منابع قرض الحسنه پس انداز به سمت مصارف خيرخواهانه و خداپسندانه، حفظ حقوق سپرده گذاران و رعايت اصول و مقررات در اعطاي تسهيلات قرض الحسنه براي رفع نيازهاي ضروري و اساسي جامعه از اهم مواردي است که مورد توجه بانک پارسيان در افتتاح صندوق قرض الحسنه قرار گرفته است.
اعطاي وام به عروس و دامادي که در روز افتتاح صندوق با درخواست وام ايشان موافقت بعمل آمد و نيز افتتاح حساب قرض الحسنه براي آقاي دکتر سيف، رييس کل بانک مرکزي و همچنين امضاء دفتر يادبود بانک پارسيان توسط رييس کل بانک مرکزي و ميهمانان حاضر در مراسم از ديگر رويدادهاي مراسم افتتاح صندوق قرض الحسنه پارسيان بود.

1392/8/16

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۹:۲۳ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان افتتاح شد بسته هستند
  • 323 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.