جامع نیوز:خریدن یک تلویزیون جدید همیشه هیجان‌انگیز است. همه چیز در تصاویر شفاف، واضح و جذاب به نظر می‌رسد و استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها جذابیت این محصولات دوست‌داشتنی را بیشتر می‌کند. بر اساس مقاله‌ای که به تازگی نیویورک تایمز منتشر کرده است، مردم هر پنج تا هفت سال یک بار تلویزیونشان را عوض […]

جامع نیوز:خریدن یک تلویزیون جدید همیشه هیجان‌انگیز است. همه چیز در تصاویر شفاف، واضح و جذاب به نظر می‌رسد و استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها جذابیت این محصولات دوست‌داشتنی را بیشتر می‌کند. بر اساس مقاله‌ای که به تازگی نیویورک تایمز منتشر کرده است، مردم هر پنج تا هفت سال یک بار تلویزیونشان را عوض می‌کنند.
اما شما با تلویزیون قدیمی‌ خود چه می‌کنید؟ اطلاعات منتشرشده بر اساس گزارش آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده نشان می‌دهد که ۲۴ میلیون تلویزیون کار رده در سال ۲۰۱۰ در این کشور به دور انداخته شده است. طبق این گزارش، زباله‌های الکترونیک که شامل تلویزیون هم می‌شود سالانه بیش از ۵ درصد از زباله‌های جامد جهان را به خود اختصاص می‌دهند؛ مشکلی جدی که به سادگی نمی‌توان از آن چشم پوشید.
در این مقاله، ال‌جی چند توصیه و راه حل برای مراقبت از محیط زیست و بازیابی تلویزیون‌های قدیمی، به جای دورانداختن آنها، برای شما آماده کرده است.
۱) به دنبال مراکز خیریه‌ای باشید که تلویزیون ها را به عنوان هدیه می‌پذیرند.

• برخی از این مراکز و مؤسسات ممکن است وسایل و ابزارهای الکترونیکی را نپذیرند. بنابراین، بهتر است پیش از مراجعه به آنها، فهرست هدایای قابل‌قبولشان را بررسی کنید.
• پیش از اهدای تلویزیون، حتماً از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.
• با قرار دادن تلویزیون در جعبۀ اصلی خود و یا جعبه‌ای بزرگ، از حمل ایمن آن مطمئن شوید.
۲) قرار دادن تلویزیون در اختیار مراکز بازیابی زباله‌ها

• ابتدا بررسی کنید که آیا برای بازیابی به پرداخت هزینه نیاز هست یا خیر.
• و همین طور بررسی کنید که بازیابی تلویزیون‌ها جزو خدمات مرکزی باشد که به آن مراجعه کرده‌اید.
• ممکن است برخی از اجزای تلویزیون نیاز به بازیابی جداگانه داشته باشند؛ از متصدیان مرکز بپرسید چه قطعاتی باید از تلویزیون جدا شوند.
• ابتدا به فروشگاهی که تلویزیون را از آن خریداری کرده اید، مراجعه کنید؛ ممکن است این فروشگاه، تحت برنامۀ بازیابی خاصی، تلویزیون شما را هم برای بازیابی بپذیرد.
• ممکن است شرکت‌هایی در شهر شما وجود داشته باشند که کار حمل و نقل تلویزیون برای بازیابی را به صورت رایگان انجام دهند. اگر تصور می‌کنید، حمل و نقل تلویزیون برای شما مشکل است، با آنها تماس بگیرید.
۳) فروش در سایت‌های حراجی آنلاین

• ارسال اطلاعات محصول چون مشخصات، شمارۀ سریال و عکس‌ها ممکن است سبب افزایش ارزش تلویزیون شده و احتمال فروخته شدن آن را افزایش دهد.
• محصولات مشابهی که به مزایده گذاشته شده‌اند را بررسی و قیمت مناسبی برای تلویزیونتان انتخاب کنید.
• به دلیل تعداد زیاد سایت‌های جعلی و احتمال کلاهبرداری‌های آنلاین، مطمئن شوید از سایت‌های مورد اطمینان و معتبر برای فروش تلویزیون استفاده می‌کنید.
• قوانین استفاده شامل پرداخت‌ها، نحوۀ استرداد و موارد مشابه را به دقت مطالعه و سپس آنها را تأیید کنید.
۴) به دنبال برنامه‌های بازیابی موجود در محل زندگی خود باشید

• اگر خوش‌شانس باشید، می‌توانید برنامه‌های ویژه‌ای برای بازیابی زباله‌های الکترونیک در منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، بیابید. برای مثال، ال‌جی در حال حاضر برنامۀ بازیابی ویژه‌ای برای محصولات الکترونیکی خود در ایالات متحده به صورت رایگان برگزار می‌کند. پس بهتر است به دنبال چنین برنامه‌هایی بگردید و علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، به پاکیزه ماندن محیط زیست هم کمک کنید.
۵) بار دیگر که به بازیابی تلویزیون نیاز پیدا می کنید، آماده باشید

ممکن است به تازگی تلویزیونتان را عوض و تلویزیون جدیدی خریداری کرده باشید اما این تلویزیون هم روزی مستعمل می‌شود و نیاز به بازیابی خواهد داشت. برای اینکه از همین الان آماده باشید، دفترچه‌های راهنما و وسایل اضافی و جانبی تلویزیونتان، مانند کابل‌های برق و موارد مشابه، را به دقت نگهداری کنید. همین طور اطلاعات مربوط به تاریخ خرید و مدل دقیق تلویزیون هم حتماً در آینده به کارتان خواهند آمد. از آنها به دقت نگهداری کنید.
توجه: برخی از موارد بالا در ایران اجرایی نیستند.

# # #
در مورد شرکت ال‌جی الکترونیکس
شرکت ال‌جی الکترونیکس (KSE: 066570.KS) پیشگام جهانی و مبتکر فناوری در لوازم الکترونیک مصرفی، ارتباطات موبایل و لوازم خانگی است که ۸۷ هزار پرسنل در ۱۱۳ مکان مختلف دنیا در استخدام خود دارد. ال‌جی با فروش جهانی ۴۵.۲۲ میلیارد دلاری (۵۰.۹۶ هزارمیلیارد وان کره) در سال ۲۰۱۲، ۵ بخش مختلف برای کسب و کار خود ایجاد کرد: بخش سرگرمی‌های خانگی؛ ارتباطات موبایلی؛ لوازم خانگی؛ تهویه مطبوع و راهکارهای انرژی؛ قطعات خودرو. ال‌جی الکترونیکس هم اکنون یکی از تولیدکنندگان پیشگام در تلویزیون‌های صفحه‌تخت، گوشی‌های تلفن همراه، دستگاه‌های تهویۀ مطبوع، ماشین لباسشویی و یخچال است. ال‌جی الکترونیکس به عنوان ENERGY STAR Partnerدر سال ۲۰۱۳ شناخته شده است.
برای اخبار و اطلاعات بیشتر در مورد ال‌جی الکترونیکس، لطفاً به وب‌سایت (http://www.lg.com/ir ) و وبلاگ فارسی (http://lgblog.ir/) این شرکت مراجعه کنید.