جامع نیوز:این کارت گرافیکی برای استفاده از حداکثر توان پردازنده گرافیکی بهینه شده و با استفاده از فناوری‌های اختصاصی ایسوس با بهره‌برداری از حداکثر قدرت تراشه Radeon R9 290X و قابلیت‌های AMD Eyefinity و TrueAudio تجربه لذت‌بخشی از اجرای بازی‌های رایانه‌ای ارایه می‌دهد. کارت گرافیکی جدید ایسوس از تراشه Radeon™ R9 290X قدرت می‌گیرد و […]

جامع نیوز:این کارت گرافیکی برای استفاده از حداکثر توان پردازنده گرافیکی بهینه شده و با استفاده از فناوری‌های اختصاصی ایسوس با بهره‌برداری از حداکثر قدرت تراشه Radeon R9 290X و قابلیت‌های AMD Eyefinity و TrueAudio تجربه لذت‌بخشی از اجرای بازی‌های رایانه‌ای ارایه می‌دهد.

کارت گرافیکی جدید ایسوس از تراشه Radeon™ R9 290X قدرت می‌گیرد و با ابزار اختصاصی بهینه‌سازی ایسوس برای افزایش سریع‌ کارایی با رابط کاربری آسان بهره می‌برد. در این کارت از چهار گیگابایت حافظه گرافیکی فوق سریع GDDR5 برای اجرای بازی‌ها با حداکثر جزییات گرافیکی و بیشترین کیفیت تصویر استفاده می‌کند. دو قابلیت AMD Eyefinity برای نمایش تصویر در چندین مانیتور با قدرت مدیریت پیشرفته آنها و TrueAudio با توان پخش دقیق‌ترین جزییات صوتی در محیط بازی به این کارت افزوده شده‌اند.

تراشه گرافیکی قدرتمند R9 290X از رابط DirectX نسخه ۱۱.۲ و همچنین رابط جدید برنامه‌نویسی AMD به نام Mantle پشتیبانی می‌کند و توان اجرای سنگین‌ترین بازی‌های رایانه‌ای را دارد.

کارت گرافیکی ASUS R9 290X مزیت‌های منحصر به فردی در کنترل پردازنده گرافیکی دارد. ابزار اختصاصی ایسوس به کاربران کمک می‌کند از حداکثر توان تراشه R9 290X بهره‌مند شوند. این ابزار در زمینه کنترل دقیق فرکانس و ولتاژ پردازنده و حافظه گرافیکی امکانات قابل توجهی ارایه می‌دهد و تنظیم فن‌ها و آستانه مصرف انرژی کارت از طریق آن امکان‌پذیر است. از این طریق کاربران می‌توانند به راحتی کارت را اورکلاک کنند و با یک ابزار ساده تنظیمات پیشرفته را با اعتماد به نفس اجرا کنند.

یکی از ویژگی‌های این ابزار امکان انتشار تصاویر روی اینترنت حین اجرای تنظیمات است و دیگران نیز می‌توانند بطور همزمان تصاو.یر مربوط به اورکلاک را مشاهده کنند. در صورت تمایل روی این تصاویر متن بنویسید، عکسی به آن اضافه کنید یا تصویر وب کم خود را در کنار تصاویر قرار دهید.

در کارت گرافیکی ایسوس R9 290X از چهار گیگابایت حافظه فوق سریع گرافیکی استفاده شده است که توانایی بکارگیری بیشترین سطح جزییات گرافیکی در بالاتری کیفیت تصویر را برای کاربران فراهم می‌کند. فناوری AMD Eyefinity برای نمایش تصویر در چندین مانیتور در کنار یکدیگر است و از این طریق کاربران می‌توانند بازی را در یک نمایشگر گسترده مشاهده کنند. از این طریق می‌توان ۶ مانیتور را بطور همزمان با پورت‌های DVI و DisplayPort به کارت متصل کرد. بدیهی است کارت گرافیکی ایسوس R9 290X از آخرین رابط گرافیکی دایرکت ایکس ۱۱.۲ پشتیبانی می‌کند که مجهز به فناوری‌هایی مانند GPU tessellation است. این قابلیت برای پردازش بهتر جزییات ژئومتری گرافیکی کاربرد دارد و از طریق آن کاراکترها در محیط بازی جلوه واقعی پیدا می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان به رابط نرم‌افزاری Mantle اشاره کرد که برای برنامه‌نویسان توسعه پیدا کرده و این افراد توانایی دسترسی مستقیم به پردازنده گرافیکی را پیدا می‌کنند. در نتیجه استفاده از این رابط توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای می ‌توانند بازی‌هایی با کارایی بیشتر و کیفیت بالاتر تولید کنند. کارت گرافیکی R9 290X از مزیت‌های فناوری صوتی TrueAudio نیز بهره‌ می‌برد. این فناوری از طریق یک هسته مستقل پردازشی که درون تراشه گرافیکی قرار گرفته، صدای شفافی ارایه می‌کند و باعث می‌شود خروجی صوتی کارت به صدای واقعی نزدیک شود.