جامع نیوز: مدیرعامل بانک سپه در اولین یادواره شهدای این بانک اظهارداشت: افتخار بانک سپه و نیز از اولویتهای آن، خدمتگذاری به نیروهای مسلح است. به گزارش جامع نیوز تقوی نژاد مدیرعامل بانک سپه در میان بسیجیان این بانک گفت: اگر روحیه فداکاری و معنویت بسیج را در کار خود وارد کنیم کارمان سالم و […]

جامع نیوز: مدیرعامل بانک سپه در اولین یادواره شهدای این بانک اظهارداشت: افتخار بانک سپه و نیز از اولویتهای آن، خدمتگذاری به نیروهای مسلح است.
به گزارش جامع نیوز تقوی نژاد مدیرعامل بانک سپه در میان بسیجیان این بانک گفت: اگر روحیه فداکاری و معنویت بسیج را در کار خود وارد کنیم کارمان سالم و دقیق انجام می شود. به همین دلیل است که همکاران بانک سپه از سرآمدان نظام بانکی هستند.
وی با بیان اینکه این مراسم تقدیر از همت و تلاش همه کسانی است که روحیه بسیجی را در بانک گسترش دادند و پرچم پر افتخار بسیج را در این بانک برافراشتند، گفت: علاقمندی شما به بسیج و فعالیت در این حوزه، نوید این را دارد که راه بسیج و راه شهدای بسیج تداوم داشته و پابرجاست.
رئیس هیأت مدیره بانک سپه با اشاره به اینکه بسیج آمیخته به ارزشهای دینی ودفاع از دین است گفت: این حرکت جانانه خاطره ملت ایران در شکل بسیج بود که به ندای رهبرشان لبیک گفتند و در همه صحنه ها حضور یافتند. نگاهی به انقلابها در همه جای دنیا نشان می دهد که بعد از مدتی تغییراتی در اهداف اولیه به وجود می آید ولی با هوشیاری ملت ایران در اطاعت از رهبرشان و گوش جان سپردن به رهنمودهای ایشان در تمام مقاطع و نیز حضور در صحنه، همواره به دفاع از آرمانهای انقلاب اقدام شده است.
مدیرعامل بانک سپه افزود: یکی دیگر از معانی بسیج، حضور در صحنه است. حضور در صحنه در هر زمان و هرجا. آنچه در این مسیر مهم است، شناخت استراتژی راه و هدف انقلاب اسلامی است. باید آن را تشخیص داد و خود را با آن تطبیق داد و ضمن پیروی، به آن راه ایمان داشت. وقتی اعتقاد داشتیم، مأموریت مطابق با آن شرایط خواهد بود.
وی افزود: نمره بسیج در همه این حوزه ها بالاست و در جای جای لحظه ها و موقعیتها می توان آثار آن را مشاهده کرد. کسانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته اند و از آن در مسیر دفاع از اهداف و آرمانهای انقلاب دریغ ندارند. درک این مسأله با هیچ ابزار مادی قابل مقایسه نیست. برای جان انسان نمی توان ارزش و قیمتی تعیین کرد. این که با اختیار خود، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتن مهم است که این روحیه را به ویژه در میان بسیجیان می توان سراغ گرفت.
مدیرعامل بانک سپه اضافه کرد: امیدوارم همچنان بتوانیم یک بسیجی برای رهبر و نظام و انقلابمان باشیم.

* سردار فضلی: بسیج مایه عزت و افتخار ایران اسلامی است
جانشین سازمان بسیج مستضعفان نیز در این مراسم گفت: افتخار بسیج این است که پیرو مکتب عاشوراست.
براساس این گزارش: سردار فضلی با حضور در نخستین یادواره شهدای بانک سپه، با اشاره به پایه های انقلاب اسلامی به نقل از حضرت امام (ره) اظهارداشت: امام (ره) می گوید انقلاب اسلامی برپایه سه اصل بنا شده است. قرآن، عترت و مردم. این مسأله اهمیت حضور مردم در صحنه و دفاع از آرمانها و ارزشها را نشان می دهد.
وی افزود: انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت و مطالعه امام (ره)، مراجع و شهداست که در سال ۵۷ به پیروزی می رسد. مردم اگر پای انقلاب نبودند، شرایط به نحو دیگری بود.
جانشین سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به حوادث امنیتی که توسط ضد انقلاب، معاند و منافق پس از پیروزی انقلاب صورت گرفت، گفت: با پیروزی انقلاب، دشمن ماهیت این انقلاب را نمی شناخت و فکر می کرد که ایران نیز همانند دیگر کشورهای اسلامی است ولی با درک ماهیت، آن دشمنی ها نسبت به انقلاب در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی آغاز شد و بعد هم جنگ را به مردم ایران تحمیل کردند. هرچند شما مردان و زنان به شایستگی از آن عبور کردید.
وی افزود: وقتی جنگ شروع شد، دشمن سقوط انقلاب نوپای ایران و رسیدن به تهران را آرمان خود قرار داده بود. در چنین شرایطی بود که امام فرمودند هرکس می تواند سلاح به دست بگیرد، به جبهه برود و در مقابل پیشروی دشمن بایستد. با همین فرمان حضرت امام (ره) و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان بود که هرگز دشمن قادر به تحقق اهداف شوم خود نشد.
سردار فضلی اضافه کرد: اگر امروز ایران اسلامی جزیره امنی است به واسطه همان مجاهدتهاست. بسیج امروز مایه عزت و افتخار است.