شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

مديرعامل بانك سينا: تمركز نظام تأمين مالي در بانك ها هزينه ها را افزايش داده است

جامع نیوز:كنفرانس “سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار پس از گشايش تحريم هاي خارجي مبتني بر استراتژي هاي مديران صنايع و شركت هاي پيشرو” طي روزهاي 26 و 27 آذرماه جاري در دانشكده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد.

مديرعامل بانك سينا در كنفرانس “سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار پس از گشايش در تحريم هاي خارجي مبتني بر استراتژي هاي مديران صنايع و شركت هاي پيشرو” با اشاره به اين كه در سال هاي گذشته تمركز تأمين مالي در اقتصاد ايران بر عهده 5 بانك بوده تصريح كرد: اين روند با اتخاذ سياست هاي مناسب و افزايش رقابت پذيري در نتيجه ورود بانك هاي خصوصي به كشور در سال هاي دهه 1390 كاهش يافته و از 75 درصد به 60 درصد رسيده كه البته در مقايسه با كشورهاي توسعه يافته هنوز رقم قابل ملاحظه اي است.
دكتر كوروش پرويزيان در اين كنفرانس با ارائه مقاله اي با عنوان “چشم انداز فراروي صنعت بانكداري؛ بيم ها و اميدها” با بيان اين كه در اقتصاد ايران عمده بار تأمين مالي بر عهده بانك ها است، افزود: نظام تأمين مالي در ايران بانك محور است و اين مسئله با توجه به بالا بودن قيمت تمام شده پول براي بانك ها هزينه تأمين مالي در اقتصاد را افزايش داده است.
وي در بخشي از اين مقاله با اشاره به اينكه تا پايان سال 1390 ارزش كل دارايي 18 بانك اصلي كشور به طور نسبي بيش از 120 درصد توليد ناخالص داخلي بوده، گفت: اين انتظار وجود دارد كه با بازگشت رونق به اقتصاد ايران, شاهد رشد بخش حقيقي اقتصاد و متناسب با رشد بخش بانكي باشيم.
دكتر پرويزيان، نظام بانكي كشور را نيازمند اصلاحات در زمينه تركيب دارايي و بهبود وضعيت سرمايه اي دانست و بر استفاده از شيوه هاي تأمين مالي ساختار يافته و تركيبي براي كاركرد بهتر نظام بانكي و كاهش هزينه هاي تأمين مالي تأكيد كرد.
گفتني است كنفرانس مذكور، طي روزهاي 26 و 27 آذر ماه جاري در دانشكده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد.

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۳ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای مديرعامل بانك سينا: تمركز نظام تأمين مالي در بانك ها هزينه ها را افزايش داده است بسته هستند
  • 355 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.