شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

نسیمی که به آرامی پر کشید

جامع نيوز – اعضای بدن سیده وانیا مظفری کودک هفت ساله قائمشهری به بیماران نیازمند اهداشد .
به گزارش جامع نيوز طی یک اقدام خدا پسندانه و انسان دوستانه اعضای بدن فرزند یکی از کارکنان موسسه اعتباری ثامن در حوزه مازندران که دچار مرگ مغزی شده بود توسط خانواده اش به بیماران نیازمند اهدا شد.
خانواده و بستگان سیده وانیا مظفری چند شبانه‌ روز را با بدترين لحظات و دقايق پشت سر گذاشتند اما آنها همچنان به بهبود او اميدوار بودند تا اين كه پزشك معالج، به خانواده‌اش گفت: ديگر اميدي به زندگي دوباره او نيست، بهتر است اعضاي بدنش را اهدا كنيد تا با اين كار خداپسندانه به چند بيمار نيازمند زندگي دوباره ببخشيد.
والدين وي در مقابل يك تصميم بزرگ قرار گرفته بودند تصميمي كه مي‌توانست سرنوشت چند بيمار را عوض کند.
پدر سیده وانیا که از همکاران شعبه 35 قائمشهر موسسه اعتباری ثامن است در گفت و گوی خود با خبرنگار ما انگیزه خود را از این اقدام رضای الهی و نجات جان همنوعان عنوان کرده و اظهار داشت: با این کار نه تنها جان چند نفر از مرگ نجات پیدا کرد بلکه یاد و نام نیک فرزندمان نیز ماندگار شد.
سید عارف مظفری افزود: امیدوارم این حادثه ناگوار برای کسی اتفاق نیفتد اما در صورت بروز، اهدا عضو، مرحمی بر دردها بوده و باعث می شود این فرهنگ در بین مردم فرهنگ دوست ما بیش از پیش جا بیافتد و خانواده هایی را از نگرانی درآورده و خوشحال سازد.
سیده وانیا هفته گذشته دچار سردردی بوده که این امر باعث می شود والدین وی آن را به دکتر منتقل کرده و آزمایشهایی از وی بگیرند که پس از چند روز وی به طرز نامعلومی به کما رفته و سپس مرگ مغزی شد.
بدن این کودک برای اهدای اعضا به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل و سپس برای تدفین به زادگاهش قائمشهر برگردانده شد .
لازم به ذکر است که اهداي عضو به بيماران نيازمند پيوند باعث مي شود بيماراني که با مشکلات بسياري مواجه هستند و چشم اميد به مردم نوعدوست و فداکار ايران اسلامي دوخته اند که در موقع مرگ مغزي افراد خانواده خود، با اهداء اعضاي بدن بيماران مرگ مغزي به آنان بزرگترين کمک و ياري را نموده تا افراد استفاده کننده بتوانند به آغوش گرم خانواده بازگردند و زندگي عادي خود را ادامه دهند.
روابط عمومی موسسه اعتباری ثامن نیز ضمن تسلیت به بازماندگان مرحوم سیده وانیا مظفری؛ از خانوده محترم ایشان که با اهدای اعضاء آن مرحوم به تعدادی از هموطنان نیازمند کمک کردند، تقدیر و تشکر کرد و علو درجات آن تازه درگذشته را از خداوند منان خواستار شد.
مراسم خاکسپاري اين دختر فداکار عصر امروز در بهشت زهرا(س) قائمشهر برگزار شد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۴۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای نسیمی که به آرامی پر کشید بسته هستند
  • 462 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.