هوشمندی تلویزیون‌های سامسونگ قسمت سوم: جامع نیوز:سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی امروز، علاوه بر مزیت‌ها و بهینه‌شدن فناوری‌های مورد استفاده انسان‌، به روز رسانی را نیز برای کاربران سخت کرده. برای مثال دستگاهی که چند سال یا حتی چند ماه پیش خریداری و مورد استفاده قرار گرفته، در مدل‌های جدید همان دستگاه، پیشرفت‌ها و به‌روز‌رسانی‌های متعددی […]

هوشمندی تلویزیون‌های سامسونگ

قسمت سوم:

جامع نیوز:سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی امروز، علاوه بر مزیت‌ها و بهینه‌شدن فناوری‌های مورد استفاده انسان‌، به روز رسانی را نیز برای کاربران سخت کرده. برای مثال دستگاهی که چند سال یا حتی چند ماه پیش خریداری و مورد استفاده قرار گرفته، در مدل‌های جدید همان دستگاه، پیشرفت‌ها و به‌روز‌رسانی‌های متعددی اتفاق افتاده. چه از نظر سخت‌افزاری و چه از نظر نرم‌افزاری.

یکی از همین دستگاه‌هایی که ما هر روزه با آن‌ها سر و کار داریم، تلویزیون‌ها هستند که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی داشته اند. هوشمند شدن تلویزیون‌ها را می‌توان نقطه عطفی در پیشرفت تلویزیون‌ها دانست که پس معرفی اولین تلویزیون هوشمند، تاکنون ویژگی‌های متعددی به آن اضافه شده. اما این پیشرفت‌ها، دغدغه‌هایی هم برای کاربرانی که همیشه با دنیای تکنولوژی به روز هستند و خرید یک تلویزیون جدید برایشان مقرون به صرفه نیست، ایجاد می‌کند.

در همین راستا، در سال ۲۰۱۲ شرکت سامسونگ با نوآوری در این زمینه قابلیت کیت ارتقا یا Evolution Kit را برای تلویزیون‌هایش معرفی کرد و در سال ۲۰۱۳ اولین کیت ارتقا را برای تلویزیون‌های سال ۲۰۱۲ به بازار ارائه کرد.

این کیت ارتقا در اصل به روز رسانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلویزیون شما را انجام می دهد. در قسمت سخت‌افزار ارتقا پردازنده یا CPU تلویزیون، رم، هارد، چیپ دستگاه، گرافیک دستگاه و درگاه‌های ارتباطی و در قسمت نرم‌افزاری، اکثر ویژگی‌ها و امکانات نرم‌افزاری تلویزیون‌های مدل جدید به تلویزیون مدل قدیمی‌تر اضافه می‌شود. علاوه بر این امکانات، کنترل هوشمند سال جدید نیز در این بسته، ارائه می‌شود.

برای مثال، سامسونگ کیت ارتقا SEK-1000 برای تلویزیون‌های سال ۲۰۱۲، مدل‌های ES7770 و E8880 ارائه داد که ارتقا سخت‌افزاری آن شامل پردازنده ۴ هسته‌ای، ارتقا رم به ۵/۱ گیگابایت، ارتقا هارد به ۴ گیگابایت، ارتقا چیپ‌ست به Fox-AP و Fox-MP، و ارائه درگاه LAN و ارتقا نرم‌افزاری آن ارائه کنترل صوتی، کنترل حرکتی، تشخیص صورت، اسمارت هاب جدید، قابلیت به اشتراک‌گذاری، اپلیکیشن SmartView (اتصال و کنترل تلویزیون توسط موبایل و تبلت با سیستم عامل اندروید و iOS و افزایش کیفیت تصاویر بود.
تلویزیون‌های سامسونگ سال ۲۰۱۳ مثل F8880 و F7770 نیز این ویژگی را دارند و دارندگان این تلویزیون‌ها می‌توانند از به روز رسانی همه جانبه تلویزیون‌هایشان در سال بعد خیالشان راحت باشد.