دوشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مهندس شافعي در يازدهمين كنفرانس بين المللي مديريت :

ايدرو مي تواند براي رسيدن به افق 1404 سهم فعالي بدست گيرد

جامع نيوز:معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت و رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت : هر چند دولتها با اعمال سياستها ، قانونمندي ها و پيش بيني مقررات و اعمال آنها تاثير جدي در سهولت يا سختي كسب و كار در كشورها موثر هستند. ليكن نظام آموزشي هر كشور عامل تعيين كننده تري محسوب مي شود و چه بسا اعتماد به نفس كاري ، شغلي و صنعتي فارغ التحصيلان دانشگاه ها را بالاتر ببرد و يا جسارت آنها را در ايجاد كسب و كار كاهش دهد .
مهند س شافعي كه در يازدهمين كنفرانس بين المللي مديريت كه در سالن همايش هاي رازي به مدت 3 روز برگزار مي شود سخنراني مي كرد با اشاره به اهميت ادغام ايده كار و تحصيل با يكديگر افزود دانشگاه هاي كشور ما نظير دانشگاه صنعتي شريف لازم است نقش پيشتازانه اي را به عهده گرفته و ايده كار و تحصيل در كنار هم را مانند كشورهاي صنعتي همچون آلمان و ايتاليا و كانادا محقق سازند .
وي با استناد به آمارهاي جهاني كه ايران را در بين 20 كشور منطقه در رتبه 22 نشان مي دهد و در شاخص فضاي كسب و كار در دنيا در رتبه 145 قرار دارد، افزود هر چند اين رتبه بندي ها خالي از غرض ورزي و اعمال نظر نبوده و چه بسا سياست هاي جهاني ايجاب كند كه جايگاه نظام جمهوري اسلامي ايران را در دنيا متزلزل نشان دهد اما اين تذكري براي ما است كه در راستاي ارتقا و بهتر شدن بكوشيم و در خوبي ها مسابقه بدهيم و سعي كنيم با پر كردن اين فواصل در افق 1404 رتبه اول منطقه راتصاحب كنيم .
رييس هيات عامل سازمان گسترش ضمن تاكيد بر اينكه برخي نهادها در كشور بايد اين اطلاعات را كه مراكز بين المللي اعلام مي كنند، مورد تحليل و رصد قرار داده و صحت آنها را احراز كند افزود نهادهاي موثر در كسب و كار كشور بايد نقاط قوت و ضعف را اعلام و اشكالات را شناسايي و براي برطرف كردن آنها هدف گذاري شود تا رتبه كشور بلحاظ علمي و صنعتي بيش از پيش ارتقا يابد
معاون وزير صنعت معدن و تجارت با تصريح به اينكه ايدرو همانند وزارت صنعت معدن و تجارت با مردم بطور مستقيم سر و كار ندارد و شايد به نسبت، نقش كمتري در فضاي كسب و كار كشور دارد. اعلام كرد سازمان گسترش مي تواند با مشاركت با دارندگان دانش فني و سرمايه گذاري در مناطق محروم نقش خود را ايفا كند . به گفته وي از سال 1387 به موجب سياست هاي ابلاغي اصل 44 قانون اساسي بخش عمده اي از سهام ايدرو و شركتهاي آن به مردم و صندوق هاي مختلف واگذار شد.
شافعي اظهار داشت برخي معتقدند در شرايط جديد لازم نيست دولت سرمايه گذاري كند و بايد اجازه داد بخش خصوصي سرمايه گذاري كند اما با توجه به اينكه دولت وارث درآمدهاي نفتي و گازي كه بايد براي رفاه نسل حاضر و نسل بعدي سرمايه گذاري شود و در عين حال اين ميراث آينده گان هم هست ، در اين ميان ايدرو و ديگر سازمان هاي توسعه اي مي توانند با سرمايه گذاري اين درآمدها ، نقش خود را ايفا كنند.
مهندس شافعي با اشاره به وضعيت فعلي سازمان گسترش گفت: ايدرو اكنون به لحاظ حقوقي و قانوني با محدوديت هاي سرمايه گذاري مواجه است و نيز به لحاظ تامين منابع با محدوديت روبروست. اما دولت در برخي حوزه ها همچون نفت و گاز سرمايه گذاري مي كند و 65 درصد اين سرمايه گذاري ها صرف خريد تجهيزات از داخل و خارج كشور مي شود به همين دليل ايدرو مي تواند با مشاركت مردم براي ساخت داخل اين تجهيزات سرمايه گذاري كند.
شافعي در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد مديران و كارشناسان كشور بتوانند از نقش و جايگاه سازمان هاي توسعه اي در روند صنعتي كشور حمايت كنند
گفتني است يازدهمين كنفرانس بين المللي مديريت از 21 تا 23 دي ماه با حمايت ايدرو برگزار مي شود . در اين كنفرانس كه در دو بخش علمي – پ‍ژوهشي و علمي – صنعتي برگزار مي شود بيش از 1100 مقاله علمي در 20 محور ارائه مي شود همچنين 24 سخنراني علمي 15 كارگاه آموزشي ، و 29 تجربه مديريتي در اين كنفرانس ارائه خواهد شد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۶ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ايدرو مي تواند براي رسيدن به افق 1404 سهم فعالي بدست گيرد بسته هستند
  • 300 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.