جامع نیوز:بانک سامان درصورت کامل بودن مدارک ارایه شده توسط دانشجو، ظرف ۷ تا ۱۰ روز کاری ارز دانشجویان غیربورسیه را پرداخت می‌کند. به گزارش جامع نیوز، فرآیند پرداخت ارز دانشجویی پس تکمیل مدارک از سوی دانشجویان و واریز معادل ریالی به حساب بانک عامل (بانک سامان) و اعلام روزانه پرونده‌های تشکیل‌‌شده به بانک مرکزی […]

جامع نیوز:بانک سامان درصورت کامل بودن مدارک ارایه شده توسط دانشجو، ظرف ۷ تا ۱۰ روز کاری ارز دانشجویان غیربورسیه را پرداخت می‌کند.

به گزارش جامع نیوز، فرآیند پرداخت ارز دانشجویی پس تکمیل مدارک از سوی دانشجویان و واریز معادل ریالی به حساب بانک عامل (بانک سامان) و اعلام روزانه پرونده‌های تشکیل‌‌شده به بانک مرکزی آغاز می‌شود. پس از آن بانک مرکزی در ۴ تا ۱۰ روز اقدام به تامین ارز می‌کند.

این گزارش می‌افزاید، تمام دانشجویان غیربورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور (مقطع فوق‌لیسانس و بالاتر ) با ارایه مدارک مربوطه شامل گواهی اشتغال به تحصیل تاییدشده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صورتحساب دانشگاه که اصالت آن مورد تایید کنسولگری ایران در کشور محل تحصیل قرار گرفته باشد و با رعایت مجموعه مقررات ارزی می‌توانند با مراجعه به تمام شعب بانک سامان در سراسر کشور، ارز دانشجویی خود را به صورت نقدی دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، درصورتی‌که در مدارک ارایه شده توسط دانشجو کسری و یا نواقصی وجود داشته باشد، شعب بانک سامان از دریافت معادل ریالی از دانشجو خودداری خواهند کرد.

این گزارش حاکی است، بر اساس مقررات بانک مرکزی، میزان ارز قابل پرداخت به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور جهت شهریه، سالانه حداکثر ۱۵ هزار دلار آمریکا و بابت هزینه اقامت ماهانه معادل هزار دلار آمریکا است.

گفتنی است، دانشجویان متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تامین ارز دانشجویی و سایر خدمات و محصولات بانک سامان، با مرکز سامان ارتباط به شماره ۶۴۲۲-۰۲۱ تماس بگیرند و یا به شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه کنند.