جامع نیوز:برای نخستین بار در ایران و با عرضه خدمات “میزبان پیامک” و “پیامک هدیه” توسط ایرانسل، امکان پرداخت هزینه پیامک توسط مشترک مقصد و اهدای پیامک ممکن شد. به گزارش جامع نیوز، از این پس مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل می‌توانند با استفاده از سرویس “میزبان پیامک”، در مواقعی که شارژ سیم‌کارتشان به پایان رسیده […]

جامع نیوز:برای نخستین بار در ایران و با عرضه خدمات “میزبان پیامک” و “پیامک هدیه” توسط ایرانسل، امکان پرداخت هزینه پیامک توسط مشترک مقصد و اهدای پیامک ممکن شد.

به گزارش جامع نیوز، از این پس مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل می‌توانند با استفاده از سرویس “میزبان پیامک”، در مواقعی که شارژ سیم‌کارتشان به پایان رسیده باشد یا تمایل داشته باشند مخاطب پیام، هزینه پیامک ارسالی را تقبل کند، برای آنها پیامک ارسال کنند.

برای استفاده از این سرویس کافیست شماره مخاطب، با پیش کد ۷۰۴ وارد شود.

به عنوان مثال برای ارسال پیامک از طریق سرویس میزبان پیامک به مشترکی با شماره ۰۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ و درخواست قبول هزینه پیامک از سوی وی، کافیست با اضافه کردن پیش‌کد ۷۰۴ به ابتدای شماره، پیامک به شماره ۷۰۴۰۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ ارسال شود.

پس از آن، سیستم با ارسال یک پیامک خودکار، گیرنده را مطلع کرده و در صورت موافقت وی برای تقبل هزینه، پیامک ارسال می‌شود.

همچنین، مشترکین سیم کارت‌های اعتباری ایرانسل، با استفاده از سرویس جدید “پیامک هدیه” می‌توانند به دوستان خود یک پیامک اهدا کنند.

برای ارسال پیامک هدیه کافیست پیش‌کد ۷۰۵ پیش از شماره مورد نظر وارد شود، تا گیرنده ضمن دریافت پیامک، بتواند پیامکی که به وی هدیه داده شده است را تا مدت زمانی مشخص و به صورت رایگان پاسخ دهد.

براساس این گزارش، ایرانسل پیش از این و با عرضه سرویس “میزبان تماس”، این امکان را برای مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری خود فراهم کرده بود تا علاوه بر تماس‌های عادی، پذیرای تماس‌هایی باشند که تمایل دارند هزینه آنها را بر عهده بگیرند.

مشترکین ایرانسل برای استفاده از سرویس میزبان تماس کافیست، شماره دیگر مشترک ایرانسلی را که می‌خواهند هزینه مکالمه را او متقبل شود با پیش‌کد ۷۰۴ شماره گیری کنند. پس از آن، سیستم با مشترک موردنظر تماس گرفته و در صورت موافقت او با بر عهده گرفتن هزینه مکالمه از سوی وی، تماس برقرار می‌شود.

مدیریت سرویس میزبان تماس با استفاده از کددستوری #۷۰۴* ممکن است.

اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات میزبان پیامک، پیامک هدیه و میزبان تماس و روش مدیریت این خدمات، از طریق وبسایت رسمی ایرانسل به نشانی www.irancell.ir قابل مشاهده است.