یکی از بزرگترین مولفه‌هایی که باید در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شود، بانک‌ها، به ویژه بانک ملی ایران هستند که باید پشتوانه جدی و محکم اقتصاد مقاومتی باشند. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، آیت‌ا… دری نجف‌آبادی نماینده ولایت فقیه و امام جمعه اراک در جلسه اخلاق مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی که […]

یکی از بزرگترین مولفه‌هایی که باید در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شود، بانک‌ها، به ویژه بانک ملی ایران هستند که باید پشتوانه جدی و محکم اقتصاد مقاومتی باشند.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، آیت‌ا… دری نجف‌آبادی نماینده ولایت فقیه و امام جمعه اراک در جلسه اخلاق مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی که با حضور مهندس مقیمی استاندار، دکتر عبدالناصر همتی مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق به فرصتی که با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی به وجود آمده است اشاره کرد و ابراز داشت : باید از این فرصت، نهایت استفاده را برای حل مشکلات اقتصادی کشور و استان ببریم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به پیشینه و جایگاه بانک ملی ایران، آن را شاخص و امید ملت ایران دانست و بر حمایت از بانک ملی ایران و کارکنان زحمتکش آن تاکید کرد.
آیت‌ا… دری نجف‌آبادی همچنین بر ضرورت پیگیری و وصول معوقات بانکی و بازگرداندن وجوه بیت‌المال به منظور قرار دادن آن در چرخه اقتصاد کشور و کمک به تولید نیز تاکید نمود.
وی با اشاره به سابقه همکاری و آشنایی خود با دکتر همتی در کمیسیون اقتصادی شورای امنیت ملی بیان داشت: ایشان با قبول مسئولیت مدیرعاملی بانک ملی ایران ایثار کرده و من ایشان را فردی قابل اعتماد ومطلع می‌دانم که قصد کمک به بانک ملی ایران را دارد.
سپس دکتر همتی مدیرعامل بانک ملی ایران طی سخنانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی به دنبال افزایش تولید، ارتقای رفاه و رابطه با دنیاست و در همین راستا سیاست بانک ملی ایران، حضور فعال در فرآیند اقتصاد مقاومتی و حمایت از بخش تولید می‌باشد.
وی ابراز داشت: با توجه به اقتصاد بانک محور کشور، بانک ملی ایران می‌کوشد تا مشکلات خرد مردم و مشکلات صنایع حل شود.
گفتنی است بعد از این مراسم جلسه ای با حضور مقامات ارشد بانک ملی ایران و مقامات قضایی استان مرکزی برگزار شد که در آن جلسه دکتر همتی از تلاش‌های دلسوزانه مسئولان قضایی برای کمک به وصول مطالبات و کاهش معوقات بانکی قدردانی نمود.
وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه مدیریت بانک ملی ایران مصمم بر رفع نقایص و وصول مطالبات تا آخرین ریال می‌باشد از پاسداری از بیت‌المال به عنوان یک وظیفه یاد کرد و خواستار همکاری نزدیک‌تر بین نهادهای ذیربط در جهت حل مشکلات معوقات بانکی و برخورد با متخلفان شد.
حجت‌الاسلام مظفری رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز ضمن تاکید بر صداقت و سلامت کارکنان بانک ملی ایران در سراسر کشور از جمله استان مرکزی، ضرورت مراقبت، نظارت و پیشگیری از بروز تخلفات در کنار برخورد قانونی با متخلفان را مورد تاکید قرار داد.