جامع نیوز:اقتصاد مقاومتی کانون و نقطه اشتراک میان تمام سیاست هاست به گزارش جامع نیوزمدیرعامل بانک سینا در گفت و گو با روزنامه ایران در حوزه اعمال سیاست‌های پولی، اعتباری و ارزی متناسب با اقتصاد مقاومتی گفت: مهمترین موضوع در این بخش ایجاد ثبات و آرامش است که به عنوان یکی از دستاوردهای دولت یازدهم […]

جامع نیوز:اقتصاد مقاومتی کانون و نقطه اشتراک میان تمام سیاست هاست

به گزارش جامع نیوزمدیرعامل بانک سینا در گفت و گو با روزنامه ایران در حوزه اعمال سیاست‌های پولی، اعتباری و ارزی متناسب با اقتصاد مقاومتی گفت: مهمترین موضوع در این بخش ایجاد ثبات و آرامش است که به عنوان یکی از دستاوردهای دولت یازدهم محسوب می‌شود.
به گفته دکتر کوروش پرویزیان، روشن بودن چشم‌انداز اقتصادی کشور برای فعالان این عرصه یک نقطه کلیدی است. این که فعالان اطمینان پیدا کنند که در یک دوره بلند مدت نحوه اتخاذ سیاست‌های ارزی، نرخ سود و دسترسی به تسهیلات دچار تغییرات شدید نخواهد شد باعث می‌شود که اقتصاد کشور به آرامش و ثبات برسد.
وی با اشاره به این که یکی از مشکلات مهم در سال‌های اخیر ناهماهنگی دستگاه‌های اجرایی و قانونگذاری بود گفت: «این ناهماهنگی گاهی اوقات شرایط را بسیار پیچیده و دشوار می‌کرد. ولی در حال حاضر خوشبختانه هماهنگی و تعامل قوا به حد مطلوبی رسیده است. از سوی دیگر در دوره جدید تصمیمات اقتصادی کشور بر اساس عقلانیت و واقعیات موجود اتخاذ می‌شود که تمام این مسائل زمینه اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند».
دکتر پرویزیان در ادامه افزود: «پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری فرمان ۱۱ ماده‌ای خود را به معاون اول ابلاغ کرد که در این فرمان دستگاه‌های متولی و وظایف آن‌ها به روشنی مشخص شده است و این موضوع کمک می‌کند تا هر دستگاهی در قبال وظایفی که بر عهده گرفته در آینده پاسخگو باشد. همچنین در آینده اگر نیازی به اصلاح سیاست‌ها باشد در طول اجرا این کار انجام شود».
مدیرعامل بانک سینا اظهار داشت: «سیاست‌های اقتصادی مجموعه‌ای از سیاست‌های پولی، اعتباری، مالی، تجاری و عمومی است که این سیاست‌ها باید به عنوان مکمل به یکدیگر کمک کنند. چرا که اگر بین آن‌ها مغایرت یا تضاد وجود داشته باشد مسائل سخت‌تر می‌شود. این در حالی است که اقتصاد مقاومتی کانون و نقطه اشتراک میان تمام سیاست هاست و به نوعی باعث هماهنگی آن‌ها می‌شود».
وی با تأکید بر این که با بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی می‌توانیم به انسجام دست یابیم تصریح کرد: «خوشبختانه ایران دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی است که این ظرفیت‌ها ما را در جهت تحقق اهدافمان یاری می‌کند».
دکتر پرویزیان درباره سیاست‌های پولی و اعتباری متناسب با اقتصاد مقاومتی گفت: «سیاست‌های پولی و اعتباری که در دولت یازدهم باید اجرایی شود باید به‌طور همزمان تورم و رکود اقتصادی را کنترل و مهار کند».