به گزارش جامع نیوز پس از عرضه مادربردهای مبتنی بر چیپ ست Z87 اینتل، کاربران بسیاری منتظر ارائه مادربردهای مجهز به چیپ ست H81 بودند که این اتفاق به تازگی روی داده و گیگابایت یک مادربرد به نام H81M-S2PH را روانه بازار کرده است. مهمترین دلیل محبوبیت مادربردهای سری H81 را می توان پشتیبانی از […]

به گزارش جامع نیوز پس از عرضه مادربردهای مبتنی بر چیپ ست Z87 اینتل، کاربران بسیاری منتظر ارائه مادربردهای مجهز به چیپ ست H81 بودند که این اتفاق به تازگی روی داده و گیگابایت یک مادربرد به نام H81M-S2PH را روانه بازار کرده است. مهمترین دلیل محبوبیت مادربردهای سری H81 را می توان پشتیبانی از پردازنده های سری Haswell و امکانات متعدد و در عین حال قیمت پایین تر از مادربردهای سری Z87 دانست. این مادربرد شاید در نگاه اول یک محصول معمولی با امکانات ناچیز به نظر آید، اما با یک بررسی ساده متوجه خواهیم شد که مجهز به امکاناتی می باشد که تنها برخی از مادربردهای گران قیمت از آنها پشتیبانی می کنند. از جمله این امکانات می توان به بایوس دوگانه، درگاه های USB 3.0 با قابلیت ۳x USB Power گیگابایت، درگاه های LAN با محافظت پیشرفته در برابر اختلالات الکترومغناطیسی، خازن های تمام جامد و پشتیبانی از درگاه HDMI و تصاویر با کیفیت خیره کننده ۴K اشاره کرد.
علاوه بر این، مادربرد H81M-S2PH مجهز به درگاه های COM و LPT می باشد که برای استفاده از ابزارهای قدیمی با اتصالات نسل قبل بسیار کاربردی می باشد. به همین دلیل این مادربرد با کارایی بالا و قیمت مناسب می تواند انتخابی ایده آل برای دفاتر کار و شرکت ها باشد. همچنین این مادربرد بر پایه فن آوری Ultra Durable 4 Plus طراحی شده است که دوام، پایداری و طول عمر بسیار زیادی را برای آن به همراه خواهد داشت. لایه PCB این مادربرد به نوعی طراحی شده است که در برابر رطوبت بالا نیز مقاوم است و برای مناطق مرطوب نیز گزینه مناسبی می باشد. مادربرد H81M-S2PH گیگابایت مانند تمامی مادربردهای گیگابایت با گارانتی انحصاری سه ساله آواژنگ در بازارهای داخلی موجود می باشد.