جامع نیوز: ایسوس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده گان مادربورد در دنیا، مادربورد های جدید خود را از سری محصولات AMD معرفی نمود. این مادربورد ها که AM1M-A و AM1I-A نام دارند، از سوکت جدیدی با نام AM1 بهره می برند که به تازگی توسط AMD معرفی شده است و مخصوص سیستم های […]

جامع نیوز: ایسوس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده گان مادربورد در دنیا، مادربورد های جدید خود را از سری محصولات AMD معرفی نمود. این مادربورد ها که AM1M-A و AM1I-A نام دارند، از سوکت جدیدی با نام AM1 بهره می برند که به تازگی توسط AMD معرفی شده است و مخصوص سیستم های مبتنی بر SoC می باشد.

به گزارش جامع نیوز، در واقع SoC که به معنی سیستم برروی چیپ می باشد به محصولاتی اطلاق می گردد که قسمت های اصلی یک سیستم برروی یک چیپ مجتمع شده اند.این دو مادربورد از SoC سری Athlon و APU سری Sempron پشتیبانی می نمایند. در واقع وجود این APU های پیشرفته به همراه پردازنده های گرافیکی سری R ترکیبی قدرتمند را به وجود آورده است که از DirectX 11.1 و Fusion controller hubs (FCHs) پشتیبانی می نماید و تا ۵۰% نسبت به پلتفرم Brazos 2.0 قویتر می باشد. موارد بالا به همراه مصرف بسیار کم انرژی AM1M-A و AM1I-A را به یک انتخاب ایده آل برای کامپیوتر های رومیزی و سیستم های سرگرمی خانگی تبدیل نموده اند.

* استاندارد های پیشرفته به همراه ویژگی های انحصاری ایسوس

AM1M-A و AM1I-A از بالاترین و با کیفیت ترین استاندارد های مهندسی بهره می برند علاوه بر این ایسوس در این دو مادربورد از فناوری های انحصاری خود استفاده نموده است. ویژگی ۵x Protection از قطعات حساس در برابر اتصال کوتاه، نوسانات الکترونیکی و دیگر خطرات مشابه محافظت می نماید. همچنین این دو مادربورد از مدار رگولاتور پیشرفته DIGI+ VRM بهره می برند، که این مدار ضمن برق رسانی دقیق به بخش های مختلف مادربورد از لایه های محافظتی مختلف مانند جلوگیری از اتصال کوتاه RAM،جلوگیری از تخلیه الکترونیکی قطعات و همچنین خازن های جامد بسیار با کیفیت با طول عمر بسیار بالا و محافظ پورت های ورودی و خروجی در برابر عوامل خورندگی بهره می برند که این موضوع بالاترین میزان پایداری و اطمینان پذیری را فراهم می آورد.از سوی دیگر وجود پورت های USB 3.0 که مجهز به فناوری UASP می باشند ،که چنین قابلیت نرخ تبادل اطلاعات را تا چندین برابر نسبت به دیگر مادربورد های فاقد این فناوری سریعتر می نماید که این موضوع به معنای صرفه جویی در زمان می باشد. بهره مندی از نسخه جدید UEFI BIOS ایسوس به همراه محیط جدیدی که کاربران به راحتی با آن ارتباط برقرار می نمایند و همچنین پکیج نرم افزاری AI Suite 3 دست کاربران را برای کنترل کامل این مادربورد ها کاملا باز می گزارد.