جامع نیوز:این کارت از سیستم خنک کننده انحصاری ایسوس با نام DirectCU II بهره می برد که تا ۲۰% خنک تر و تا ۳ برابر کم صدا تر می باشد. بهره مندی از فناوری CoolTech و مدار برق رسانی پیشرفته DIGI+ از دیگر خصوصیات این کارت می باشد. ایسوس از نسخه جدید کارت گرافیک R9 […]

جامع نیوز:این کارت از سیستم خنک کننده انحصاری ایسوس با نام DirectCU II بهره می برد که تا ۲۰% خنک تر و تا ۳ برابر کم صدا تر می باشد. بهره مندی از فناوری CoolTech و مدار برق رسانی پیشرفته DIGI+ از دیگر خصوصیات این کارت می باشد.

ایسوس از نسخه جدید کارت گرافیک R9 280 رو نمایی نمود که مجهز به سیستم خنک کننده انحصاری DirectCU II و CoolTech می باشد. سیستم خنک کننده این کارت به واسطه بهره مندی از لوله های مسی انتقال حرارت به قطر ۱۰ میلیمتر و یک بلوک مسی که مستقیما با GPU در ارتباط است ،۲۰% خنک تر از مدل مرجع می باشد. همچنین فن های به کار رفته در این سیستم خنک کننده از نوع CoolTech می باشد که شدت جریان هوای بیشتری تولید نموده و محدوده هوا رسانی آن وسیع تر می باشد و به همین منظور این فن های نسبت به مدل مرجع سه برابر کم صدا تر می باشند. فرکانس پردازنده گرافیکی R9 280 DirectCU II در حالت عادی ۸۴۷ MHz می باشد و در صورت نیاز تا ۹۸۰ MHz به صورت اتوماتیک افزایش می یابد. این ویژگی به نوعی یک تضمین برای اجرای هرچه بهتر بازی های کامپیوتر می باشد.

اما این کارت در یکی از حیاتی ترین قسمت های خود از مدار برق رسانی پیشرفته DIGI + VRM بهره می برد. یکی از ویژگی های بارز این مدار کاهش نویز تا ۳۰% و کاهش مصرف انرژی تا ۱۵% می باشد. همچنین تمامی خازن های این کارت از نوع POSCAPs یا خازن های معروف پلیمری می باشد. وجود این قطعات عمر این کارت را تا ۲.۵ برابر نسبت به مدل مرجع افزایش می دهد.

یکی دیگر از نوع آوری های ایسوس GPU Tweak نام دارد. به واسطه این فناوری کاربران به راحتی می توانند به افزایش کارایی کارت بپردازند. به طور مثال قادر خواهند بود تا فرکانس پردازنده و حافظه گرافیکی را افزایش و به طور همزمان ولتاژ و میزان سرعت فن ها را به آسانی تغییر دهند. علاوه بر این کاربران توسط ابزاری با نام GPU Tweak Streaming می توانند بازی خود را به صورت آنی در شبکه به اشتراک بگزارند تا علاوه بر خود کاربران دیگر نیز از بازی شما لذت ببرند.