به گزارش جامع نیوز معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بانک سپه علی رغم تمام محدودیتها و موانع پیشتاز تمام بخشهایی است که دولت برای آن اولویت گذاری کرده است. پاریزی معاون امور بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه معارفه دکتر هادی اخلاقی عضو جدید هیات مدیره […]

به گزارش جامع نیوز معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بانک سپه علی رغم تمام محدودیتها و موانع پیشتاز تمام بخشهایی است که دولت برای آن اولویت گذاری کرده است.
پاریزی معاون امور بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه معارفه دکتر هادی اخلاقی عضو جدید هیات مدیره بانک سپه به تبیین اولویتهای تعیین شده برای بانکها پرداخت و گفت: نگاه از بیرون به بانک، نگاهی است که برای کل شبکه بانکی ترسیم شده و مربوط به انتظاراتی است که دولت و مردم، از بانکها دارند.
وی افزود: نگاه جزئی انتظارات مردم در خصوص اخذ انواع تسهیلات از بانکها است و نگاه کلان نگاهی است که دولت برای برنامه های آینده، رشد اقتصادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در بخش اقتصادی در نظر گرفته است.
پاریزی گفت: مطالبه ای که از بانکها وجود دارد تلاش آنها برای شکستن بن بست رکود کشور در راستای مقابله با بیکاری، اشتغالزایی، حمایت از تولید و تأمین مالی لازم در این خصوص است که تحقق این مهم، در گروی دقت بانکها در اختصاص دقیق منابع می باشد.
وی تأکید کرد: این منابع متعلق به مردم است و بانکها باید ضمن امانتداری، منابع را به افراد اهل اختصاص داده و در این خصوص نیز پاسخگوی نیازها باشند.
پاریزی گفت: تأمین مالی پروژه های مهم کشور در عرصه های بزرگ از طریق صندوق توسعه و منابعی که مسدود شده تحت عنوان فاینانس، از جدی ترین محورهای کاری است و مهمترین ملاک برای ارزیابی بانکها می باشد.
وی با اشاره به برخی محدودیتها و محرومیتهای تاریخی بانک سپه گفت: بانک سپه علی رغم همه محدودیتها و محرومیتهای تاریخی، پیشتاز همه عرصه هایی است که دولت برای آنها اولویت گذاری کرده، هرجا تعهد اساسی در اقتصاد ملی تعیین شده بانک سپه زیر بار آن رفته بدون آنکه نگاه منفعت طلبانه و سودجویانه برخی بانکها را داشته باشد. این حضور بانک سپه و نیز پاسخگویی آن به این اولویتها، جای تشکر دارد.

* بانک سپه ویترین نظام بانکی است
وی تأکید کرد بانک سپه در وصول مطالبات معوق، آزادسازی منابع از طریق اموال مازاد همچنین در همه عرصه ها رتبه اول را دارد و عملاً این بانک، ویترین نظام بانکی کشور است.
وی در تشریح نگاه از درون به بانک به هدفگذاریهای کوتاه مدت صورت گرفته برای همه بانکها اشاره کرد و گفت: تأکید در این نگاه بر تغییر و تحولاتی است که بانکها باید از درون داشته باشند. از این جمله می توان به اصلاح ساختار مالی اشاره کرد.
پاریزی گفت: بخش مهمی از این تحول درون، دقیقاً اصلاح ساختار مالی است. بانکها باید بتوانند منابعشان را آزاد کنند. علاوه بر این به وصول مطالبات معوق و افزایش سرمایه خود اقدام کنند.
وی با قدردانی از تلاشهای مجموعه مدیران و همکاران بانک سپه برای برپا داشتن این بانک بزرگ و تاریخی وهویت ملی ملت ایران همچنین ایفای نقش مطالبات اقتصادی کشور علی رغم محدودیتها و مظلومیتهای بسیار، از تلاشهای قدمی عضو سابق هیأت مدیره این بانک تشکر کرد.
وی با اشاره به انتصاب دکتر هادی اخلاقی عضو جدید هیأت مدیره این بانک و نیز با تبیین تجارب تحصیلی و خدمتی وی اظهار امیدواری کرد که پیوستن وی به این بانک، موجبات سرعت گرفتن تلاشهاو فعالیتهای این بانک همچون گذشته شود.

* مدیرعامل بانک سپه : با همراهی مسولان ارشد اقتصادی، بانک سپه را به جایگاه واقعی اش می رسانیم
مدیرعامل بانک سپه نیز در این مراسم ضمن تقدیر از همراهی های مسئولان اقتصادی به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: بسیاری از مشکلات بانک به خصوص افزایش سرمایه با همراهی مسئولان اقتصادی به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی رفع شد.
تقوی نژاد اظهار داشت: اخیراً قراردادی بین صندوق توسعه ملی و بانک سپه به مبلغ حدود ۳.۵ میلیارد دلار منعقد شده که به واسطه آن طرحهای خوبی شناسایی و به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی با بیان اینکه با توجه به قراردادهای منعقده ۵.۵ میلیارد از محل تسهیلات صندوق در اختیار ما خواهد بود گفت: به این ترتیب ما جزو اولین بانکها در این بخش هستیم.
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به تجربه اخیر بانک سپه در بخش کشاورزی به ویژه طی دو سال اخیر، از نهایی شدن برنامه راهبردی این بانک و نیز تعریف دپارتمانی مخصوص صندوق توسعه ملی در بانک سپه خبرداد.
تقوی نژاد با تقدیر و تشکر از تلاشهای قدمی عضو سابق هیأت مدیره اظهارداشت: وی از پیشکسوتان بانک سپه و از افراد خوشنامی است که در بخشهای مختلف بانک سپه منشا خیر و اثر بوده ویادگارهای بسیاری از خود به جای گذاشته و هرجا نیز افتخاری برای بانک سپه بوده وی نیز در آن نقش داشته است.
مدیرعامل بانک سپه با خیرمقدم به دکتر اخلاقی عضو جدید هیأت مدیره بانک سپه گفت: این همکار جدید، از خانواده نظام بانکی است که اخیراً در بانک ملت و قبلاً در بانک رفاه و… حضور موفق داشته و در حال حاضر نیز از وی به سبب پذیرش همکاری با مجموعه بانک سپه تشکر می کنم.
وی ابراز امیدواری کرد حضور دکتر اخلاقی در بانک سپه موجب اعتلا و پیشرفت این بانک پیشرو شود.

چقازردی عضو هیأت مدیره بانک نیز با قدردانی از ۳۲ سال تلاش صادقانه قدمی و تبریک انتصاب دکتر اخلاقی، گفت: همکاران بانک سپه خوش اسقبال و خوش بدرقه هستند و اکنون نیز بانک سپه آغوش خود را به روی عضو جدید هیأت مدیره خود گشوده و از کلیه مدیران و همکاران نیز انتظار می رود تا وی را در انجام وظایفش در این بانک یاری کنند.

هیئت داودیان عضو دیگر هیات مدیره بانک نیز با آرزوی موفقیت برای عضو جدید و سابق هیأت مدیره این بانک، بر سلامت مالی حاکم بر بانک سپه در سایه دقت بالای اولیای آن تأکید کرد.

قدمی با تبریک به دکتر اخلاقی و با اشاره به تلاشهای اولیای بانک در ارتقای وضعیت رفاهی و معیشت همکاران به ویژه آقای تقوی نژاد، از همه همکاران خواست تا ضمن همکاری با وی تمام تلاش خود را برای ارتقای جایگاه بانک سپه به کار گیرند.
در پایان نیزدکتر اخلاقی با تشکر از حسن اعتماد و نظر مسئولان اقتصادی به ویژه مدیرعامل بانک ، از حضور در جمع خانواده بزرگ بانک سپه و یافتن توفیق خدمت در این بانک ابراز خرسندی کرد و برای آغاز فعالیتهایش در این بانک از مجموعه مدیران و همکاران یاری طلبید.
دکتر هادی اخلاقی فیض آثار دارای دکترای علوم اقتصادی بوده که رساله دکترای خود را با عنوان بانکداری الکترونیک و ثبات تقاضای پول در ایران به نگارش در اورده است.
وی تا پیش از این دارای سمتهایی همچون عضو هیات مدیره ای بانک رفاه ، ریاست هیات مدیره بانک بین المللی کیش ،عضو هیات مدیره موسسه بین المللی تحقیقات و مطالعات بانکداری اسلامی صدر و همچنین معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه بانک ملت بوده است.