به گزارش جامع نیوزنزدیک به ۹ ماه از عرضه مادربرد Z87X-OC گیگابایت در بازارهای جهانی می گذرد و طی این مدت تست ها و رکورد زنی های متعددی روی این مادربرد صورت گرفته است. این تست ها و نتایج بدست آمده از آنها به خوبی نشان دهنده کیفیت بسیار بالا، امکانات و قابلیت های پیشرفته […]

به گزارش جامع نیوزنزدیک به ۹ ماه از عرضه مادربرد Z87X-OC گیگابایت در بازارهای جهانی می گذرد و طی این مدت تست ها و رکورد زنی های متعددی روی این مادربرد صورت گرفته است. این تست ها و نتایج بدست آمده از آنها به خوبی نشان دهنده کیفیت بسیار بالا، امکانات و قابلیت های پیشرفته و دوام فوق العاده این محصول گیگابایت می باشند. از جمله برترین رکوردهای به دست آمده توسط این مادربرد می توان به بیشترین فرکانس پایه (Base Clock) پردازنده های سری Haswell اشاره کرد که از عدد پایه ۱۰۰ مگاهرتز به ۵/۲۰۴ مگاهرتز افزایش پیدا کرده و بیش از ۱۰۴% اورکلاک شده است که دسترسی به این عدد خیره کننده به واسطه قابلیت های بالای این مادربرد بوده است. همچنین کمترین زمان ثبت شده در تست Super Pi 1m با پردازنده Haswell 4770K نیز ۵ ثانیه و ۲۶۶ میلی ثانیه می باشد که این رکورد جهانی نیز در اختیار مادربرد Z87X-OC گیگابایت می باشد. علاوه بر این، تا این لحظه چند رکورد جهانی مربوط به نرم افزارهای ۳D mark 01، ۳D mark 03 و ۳D mark 05 نیز در اختیار این مادربرد می باشد.
وب سایت معتبر HWbot طی بررسی های کاملی که روی تمامی مادربردهای مبتنی بر سوکت Z87 از برندهای مختلف انجام داده است، مادربرد Z87X-OC گیگابایت را به عنوان ارزشمندترین مادربرد در بین تمامی آنها انتخاب کرده است. این مادربرد در رده محصولات اورکلاکینگ گیگابایت قرار گرفته است اما به دلیل کارایی بالا، کیفیت و دوام فوق العاده و پشتیبانی از جدیدترین و قدرتمندترین قطعات سخت افزاری، می تواند انتخاب فوق العاده ای برای انواع کاربرهای حرفه ای مانند گیمرها، گرافیست ها و برنامه نویس ها نیز باشد. این مادربرد در بازارهای داخلی کشور تنها با گارانتی آواژنگ موجود می باشد.