جامع نیوز: به منظور افزایش کیفیت و ارتقای سطح ارائه خدمات بانکی، هم افزایی و بهره‌گیری از ظرفیتهای بهینه و مشترک بانکی جهت خدمات رسانی مطلوب به مشتریان، بانک توسعه تعاون و بانک سپه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. به گزارش جامع نیوز، محمد علی سهمانی – مدیرعامل بانک توسعه تعاون – در مراسم امضای این […]

جامع نیوز: به منظور افزایش کیفیت و ارتقای سطح ارائه خدمات بانکی، هم افزایی و بهره‌گیری از ظرفیتهای بهینه و مشترک بانکی جهت خدمات رسانی مطلوب به مشتریان، بانک توسعه تعاون و بانک سپه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش جامع نیوز، محمد علی سهمانی – مدیرعامل بانک توسعه تعاون – در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سهم تعاونی‌ها در اقتصاد ملی به میزان ۲۵ درصد، این بانک بیش از ۹۰ درصد منابع اعتباری خود را به تعاونی‌ها اختصاص داده است با این حال هنوز سهم بخش تعاون در اقتصاد مغفول مانده است.
وی افزود: امروز در دنیا بخش تعاون به عنوان یکی از موفق‌ترین ساختارهای اقتصادی به شمار می آید، بسیاری از بنگاههای بزرگ اقتصادی با این شیوه اداره می شوند و به عنوان قطب اقتصادی در سیستم اقتصادی کشور فعالیت دارند.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون ادامه داد: طبعا برای برون رفت از این شرایط نگاه عمومی جامعه به بخش تعاون باید تغییر کند و این امر نیازمند یک حرکت جمعی توسط شرکتهای تعاونی، بانکها و موسسات مالی و اعتباری است.
به گفته سهمانی، بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاونی در جهت حمایت از تعاونگران به دنبال بسترسازی و ایجاد ابزارهای مالی جدید با هدف افزایش سرمایه و تامین منابع مالی مناسب است و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سایر بانکها و موسسات مالی و اعتباری را از جمله این راهکارها می‌داند.وی در پایان همکاری در تامین نیاز مالی طرح‌ها و تسهیلات کلان ارزی و ریالی ، گشایش اعتبارات اسنادی،صدور انواع ضمانت‌ها به روش مشارکتی و حمایتهای مشترک از طرح‌ها و سرمایه‌گذاریهای مولد داخلی و خارجی را از جمله محورهای تفاهم‌نامه مذکور برشمرد.