جامع نیوز:افزایش سود ۳۰۰ درصدی ال‌جی با توجه به همین زمان در سال گذشته. به گزارش جامع نیوزشرکت ال‌جی سودخالص سه ماهه اول امسال را اعلام نمود که در مقایسه با همین زمان در سال گذشته ، ۳۱۹ درصد افزایش داشته است. سود خالص سه ماهه اول ۲۰۱۴ تا ۹۲٫۶۰ میلیاد وان کره (معادل ۸۶٫۶۲ […]

جامع نیوز:افزایش سود ۳۰۰ درصدی ال‌جی با توجه به همین زمان در سال گذشته.
به گزارش جامع نیوزشرکت ال‌جی سودخالص سه ماهه اول امسال را اعلام نمود که در مقایسه با همین زمان در سال گذشته ، ۳۱۹ درصد افزایش داشته است. سود خالص سه ماهه اول ۲۰۱۴ تا ۹۲٫۶۰ میلیاد وان کره (معادل ۸۶٫۶۲ میلیون دلار امریکا) افزایش یافته است این در حالی که سود اجرایی به ۵۰۴ میلیارد وان کره (معادل ۴۷۱٫۴۷ میلیون دلار امریکا) رسیده است؛ این ارقام نشان‌دهنده بهبود چشمگیر اوضاع مالی نسبت به سه ماهه قبل به دلیل ارتقای سوددهی در بخش سرگرمی‌های خانگی (لوازم صوتی و تصویری) ال‌جی می‌باشد. سود ممیزی‌نشده در سه ماهه اول ۱۴٫۲۷ میلیارد وان کره (معادل ۱۳٫۳۵ میلیارد دلار امریکا) بوده است که نسبت به سه ماهه اول ۲۰۱۳ حدود ۱٫۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
بخش سرگرمی‌های خانگی
شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی سودی بالغ بر ۴٫۹۵ هزارمیلیارد وان کره (معادل ۴٫۶۳ میلیارد دلار امریکا) را گزارش داد؛ که نشانگر ۳ درصد افزایش نسبت به همین فصل در سال گذشته است. سود اجرایی ۲۴۰٫۳۰ میلیارد وان کره (معادل ۲۲۴٫۷۹ میلیون دلار امریکا) اعلام شد که با توجه به فروش فراوان تلویزیون‌ها با نمایشگر بزرگ و ساختار هزینه‌ای بهتر ناشی از کاهش قیمت مواد فراتر از انتظار بوده است. همچنین انتظار می‌رود درآمدها در سه ماهه دوم نیز با عرضه مدل‌های جدید افزایش یابد. ال‌جی همچنان به تنوع دادن به تلویزیون‌های پیشرفته سری Ultra HD و OLED با اندازه‌های بیشتر و قیمت‌های مختلف ادامه می‌دهد تا از رقبای خود پیشی بگیرد.
بخش ارتباطات موبایلی ال‌جی
شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی ۱۲٫۳ میلیون گوشی هوشمند در طی سه ماهه اول صادر کرد؛ که ۷۵ درصد از مجموع گوشی‌های صادر شده ، با ۱۹ درصد افزایش نسبت به همین دوره در سال قبل روبرو شده است. صادرات ۵ میلیون گوشی هوشمند LTE ال‌جی بیشترین میزان در یک فصل بود که نسبت به سال گذشته ۷۹ درصد افزایش داشته و در مقایسه با سهم ۲۷ درصدی از مجموع صادرات در سال ۲۰۱۳، بالغ بر ۴۱ درصد از مجموع صادرات گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده است. درآمد ۳٫۴۱ هزارمیلیارد وان کره (معادل ۳٫۱۹ میلیارد دلار امریکا) نشان‌دهنده ۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل است و سودناخالص اجرایی نسبت به سه ماه گذشته به دلیل عرضه گوشی G Pro 2 در بازار کره جنوبی، و هزینه‌های بازاریابی با راندمان بالاتر افزایش داشته است. در سه ماهه دوم با عرضه گوشی هوشمند و پرچمدار ال‌جی G3 و عرضه گسترده‌تر سری پرمخاطب سوم L انتظار کسب درآمد بیشتری خواهد بود.
بخش لوازم خانگی ال‌جی
شرکت لوازم خانگی ال‌جی فروش بسیار بالا را در بازار کره گزارش داد اما درآمد سه ماهه اول به مبلغ ۲٫۷۲ هزارمیلیارد وان کره (معادل ۲٫۵۴ میلیارد دلار امریکا)، به دلیل رقابت در امریکای شمالی و نوسانات نامطلوب نرخ ارز در بازارهای در حال توسعه، نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. بهبود ساختار هزینه منجر به سود اجرایی به مبلغ۱۰۹٫۲۰ میلیارد وان کره (معادل ۱۰۲٫۱۵ میلیون دلار امریکا) و سود ناخالص ۴ درصدی در سه ماهه اول شد. ال‌جی، انتظار دارد با عرضه ماشین لباسشویی و یخچال‌های جدید پیشگام در بازار ،درآمد لوازم خانگی را افزایش دهد.
بخش تهویه مطبوع و راهکارهای انرژی ال‌جی
شرکت تهویه مطبوع و راهکارهای انرژی ال‌جی، با کسب درآمد ۱٫۲۲ هزارمیلیارد وان کره (معادل ۱٫۱۴ دلار امریکا)، سود اجرایی۸۹٫۸ میلیارد وان کره (معادل ۸۴ میلیون دلار امریکا) و افزایش حدود ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته، فروش فوق‌العده‌‍ای دستگاه‌های تهویه مطبوع تجاری را در بازارهای خارج از کره جنوبی در سه ماهه اول گزارش داد. ال‌جی انتظار دارد با بخش عمده فروش دستگاه‌های تهویه مطبوع تجاری و افزایش تقاضا برای محصولات جدید مانند مرطوب‌کننده هوا و تصفیه هوا در کره درآمد و سوددهی خود را بهبود بخشد.