جامع نیوز:مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس جمهور در ضلع جنوبی مصلی تهران برگزار می‌شود. به گزارش جامع نیوز، در این مراسم حسن روحانی رئیس جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید حسن هاشمی استاندار تهران، […]

جامع نیوز:مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس جمهور در ضلع جنوبی مصلی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش جامع نیوز، در این مراسم حسن روحانی رئیس جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید حسن هاشمی استاندار تهران، مدیران کمیته‌های بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور خواهند داشت.
مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت ماه در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
دعوت از ۴ وزیر و شهردار تهران برای حضور در نمایشگاه کتاب
امین متولیان مدیر کمیته تشریفات در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به دعوت از مسئولان کشوری برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران گفت: تاکنون از ۴ وزیر و یکی از معاونان رئیس جمهور برای حضور در نمایشگاه کتاب دعوت به عمل آمده است. دعوت‌نامه‌هایی برای وزیران آموزش و پرورش، علوم، ورزش و جوانان و وزیر اقتصاد برای حضور در نمایشگاه کتاب ارسال شده است. همچنین از سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز دعوت به عمل آمده است.
متولیان همچنین از دعوت رئیس سازمان صدا و سیما و شهردار تهران خبر داد و گفت: دعوت‌نامه‌هایی برای آقایان عزت‌الله ضرغامی و محمدباقر قالیباف نیز برای حضور در نمایشگاه تهران ارسال شده است.
وی ادامه اداد: این شخصیت‌ها به عنوان میهمانان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور خواهند داشت. البته رایزنی برای حضور دیگر شخصیت‌ها و چهره‌های بین‌المللی نیز ادامه دارد که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
از شنبه ۶ اردیبهشت، غرفه‌های بخش الکترونیک واگذار می‌شود.بنابر اعلام کمیته ناشران الکترونیک، ناشران می‌توانند از روز شنبه ششم اردیبهشت‌ماه با پرداخت مبلغ اجاره‌بها، غرفه خود را تحویل بگیرند و چیدمان و غرفه‌آرایی را آغاز کنند.۱۰۸ ناشر در بخش الکترونیک و در فضایی به وسعت ۲۲۰۰ مترمربع، در سالن شماره ۷ روبه‌روی رواق شرقی حدود ۳هزار اثر را عرضه خواهند کرد.
۱۲۹۶ ناشر در بخش ناشران عمومی/محموله‌های کتاب به شبستان رسید
«احمد کمالی‌نژاد» مدیر کمیته ناشران داخلی در این باره گفت: یک هزار و ۲۹۶ ناشر از میان ناشران ثبت‌نام کننده، تا تاریخ ۳۱ فروردین برای حضور در نمایشگاه و دریافت غرفه، اعلام آمادگی کردند که قرار است در فضایی به وسعت ۱۳ هزار و ۵۳۹ مترمربع، کتاب‌های خود را عرضه کنند.
وی افزود: از این میان، ۶۴۵ ناشر از تهران و ۴۳۶ ناشر از شهرستان به صورت مستقل و ۶۰ ناشر از تهران و ۴۳ ناشر از شهرستان به صورت مشترک، برای دریافت غرفه ثبت‌نام کرده‌اند.
به گفته کمالی‌نژاد، همچنین از این تعداد ۵۹ ناشر از تهران و ۵۳ ناشر از شهرستان نمایندگی عرضه کتاب‌های خود را به دیگر ناشران واگذار کرده‌اند،‌ ناشران می‌توانند با مراجعه به کمیته‌های‌ مختلف اجرایی‌ و بخش‌های مربوطه، پرداخت هزینه غرفه و تحویل آن، کتاب‌های خود را نیز به مصلی امام خمینی (ره) بیاورند.
بنابر اعلام کمیته ناشران داخلی، ناشران بخش‌های مختلف کودک‌ و نوجوان،‌ عمومی، آموزشی، دانشگاهی با مراجعه به انجمن‌های مربوطه که عملیات ثبت‌نام را انجام داده‌اند،‌ از امروز جمعه ۵ اردیبهشت‌، امکان ورود و چینش کتاب‌های خود را در غرفه‌ها دارند.