جامع نیوز:بانک سامان در سال ۱۳۹۳ نیز بانک عامل فروش ارز مسافرتی و دانشجویی خواهد بود. به گزارش جامع نیوز از بانک سامان، اگر قصد سفر به خارج از کشور برای تحصیل، سیاحت، زیارت یا درمان را دارید می‌توانید، با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه […]

جامع نیوز:بانک سامان در سال ۱۳۹۳ نیز بانک عامل فروش ارز مسافرتی و دانشجویی خواهد بود.

به گزارش جامع نیوز از بانک سامان، اگر قصد سفر به خارج از کشور برای تحصیل، سیاحت، زیارت یا درمان را دارید می‌توانید، با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه و درخواست خود را اعلام کنید.

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی، به هریک از متقاضیان سفر سیاحتی معادل یورویی ۳۰۰ دلار با نرخ مبادله‌ای پرداخت می‌شود. همچنین به مسافران عازم حج تمتع و عمره مفرده، عتبات عالیات و سوریه معادل یورویی ۲۰۰ دلار با نرخ مبادله‌ای تعلق می‌گیرد.

شایان ذکر است مسافران تنها یک‌بار در سال مجاز به دریافت ارز مسافرتی یا زیارتی خواهند بود. ضمنا ارز زیارتی را می‌توانید فقط از طریق شعب منتخب طبق جدول پیوست دریافت کنید.

تمام دانشجویان غیر بورسیه خارج از کشور در مقطع فوق لیسانس به بالا نیز با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل صادرشده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند طبق مقررات بانک مرکزی از ارز تحصیلی خود استفاده کنند.

ارز درمانی بیمارانی که به تشخیص کتبی پزشک متخصص معالج داخلی ضرورت ادامه معالجه در خارج از کشور دارند نیز با ارائه مدارک لازم در شعب بانک سامان پرداخت می‌شود.

ارایه خدمات برای خرید ارز مسافرتی و زیارتی محدود به مشتریان بانک سامان نیست و تمام هموطنان می‌توانند از این خدمات بانکی بهره‌مند شوند.

گفتنی است، هموطنان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به یکی از شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه کنند یا با مرکز سامان ارتباط به شماره ۶۴۲۲-۰۲۱ تماس بگیرند.