جامع نیوز:رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اعلام کرد: اولین گروه بازسازی اعتاب و حرمهای مقدسه در سوریه امروز عازم دمشق شدند. به گزارش جامع نیوز، حسن پلارک با بیان این مطلب افزود: این گروه ۱۲ نفره از استان خوزستان با مرمت حرم مطهر حضرت زینب(س) کار خود را آغاز کردند. وی با بیان اینکه حرم […]

جامع نیوز:رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اعلام کرد: اولین گروه بازسازی اعتاب و حرمهای مقدسه در سوریه امروز عازم دمشق شدند.

به گزارش جامع نیوز، حسن پلارک با بیان این مطلب افزود: این گروه ۱۲ نفره از استان خوزستان با مرمت حرم مطهر حضرت زینب(س) کار خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه حرم مطهر حضرت زینب(س) در اولویت بازسازی قرار دارد یادآور شد: این حرم در درگیریهای سالهای اخیر آسیب جدی ندیده است و امیدواریم تا پایان سال کار طراحی جامع و تملک زمین برای اجرای طرحهای توسعه ای انجام شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به ضرورت ایجاد حریم امن و بهبود فضای زیارتی برای زوار گفت: هم اکنون مانعی برای اعزام زائرین وجود ندارد ولیکن امکان سفر زیارتی فقط به صورت انفرادی میسر است .

پلارک با بیان اینکه بازسازی حرمهای مطهر حضرت سکینه، حضرت رقیه و اویس قرنی در اولویتهای بعدی ستاد بازسازی قرار دارد گفت: پس از پاکسازی کامل مناطقی که این قبور مطهر در آن واقع هستند از وجود تروریستها، کار بازسازی انجام و به وضعیت پیش از جنگ باز خواند گشت.