جامع نیوز: ییس کل سازمان خصوصی سازی از تدوین طرح جدید آزادسازی سهام عدالت در سه فاز خبر داد و پیش بینی کرد: فاز اول آزادسازی سهام عدالت در سه ماهه سوم سال جاری اجرایی شود. به گزارش جامع نیوز، میرعلی ‌اشرف عبدالله پوری حسینی افزود: قرار است این طرح قبل از ماه مبارک رمضان […]

جامع نیوز: ییس کل سازمان خصوصی سازی از تدوین طرح جدید آزادسازی سهام عدالت در سه فاز خبر داد و پیش بینی کرد: فاز اول آزادسازی سهام عدالت در سه ماهه سوم سال جاری اجرایی شود.

به گزارش جامع نیوز، میرعلی ‌اشرف عبدالله پوری حسینی افزود: قرار است این طرح قبل از ماه مبارک رمضان و یا نیمه اول آن به دولت ارایه شود.

وی با بیان اینکه کلیات و جزییات این طرح پس از ارایه آن به دولت اعلام خواهد شد، تصریح کرد: هرچند قرار است به میزان اقساط پرداخت شده سهام آزاد شود اما براساس پیش بینی این طرح می توان با بهره گیری از روش هایی اقساط این سهام را از محل دیگری نیز تامین و سهام بیشتری را آزاد کرد.پوری حسینی با اشاره به طرح قبلی آزادسازی سهام عدالت، اضافه کرد: در طرح قبلی عبارتی به لایحه بودجه اضافه شد اما مجلس شورای اسلامی آن عبارت را حذف کرد و خواستار دریافت لایحه ای جداگانه در این زمینه شد.

وی ادامه داد: سهام عدالت پرتفو (سبدی از اوراق بهادار) ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دارد و در مقایسه با درآمد عمومی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی می توان گفت که ۶۰ درصد درآمد عمومی کشور را در سال ۹۲ و نصف این رقم را در سال ۹۳ دارا است.معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: سود تخصیصی سهام عدالت تا پایان سال ۹۲ حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده که تا کنون کمتر از ۱۰هزار میلیارد تومان آن به خزانه واریز شده و مابقی صرف افزایش سرمایه شده اما باید ۴۴ هزار میلیارد تومان برای بدهی سهامداران سهام عدالت دریافت می شد که کمتر از ۳۰ درصد دریافت شده و با این منوال امیدی برای دریافت طلب دولت در دو سال آینده وجود ندارد.

وی درباره سهام عدالت کارگران فصلی نیز گفت: ارایه سهام کارگران فصلی در استان ها پایان یافته و در تهران نیز تا یک یا دو ماه آینده این سهام به کارگران واگذار می شود. پوری حسینی درباره جا مانده های سهام عدالت نیز اظهار داشت: تلاش شده با افرادی که مستحق دریافت سهام عدالت هستند اما جا مانده اند همراهی های لازم انجام شود.