جامع نیوز:ال‌جی از محصولات هوشمند خود برای خودروهای هوشمندتر در Google I/O پرده‌برداری کرد سئول، ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴- ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) جدیدترین عضو ائتلاف آزاد خودروسازان (OAA) به خودروسازان جهانی و شرکت‌های فناوری شامل گوگل، جنرال موتورز، هیوندای، هوندا و ان‌ویدیا پیوست. از سال ۲۰۱۲ این ائتلاف شکل گرفت تا قابلیت اتصال به اینترنت از […]

جامع نیوز:ال‌جی از محصولات هوشمند خود برای خودروهای هوشمندتر در Google I/O پرده‌برداری کرد
سئول، ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴- ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) جدیدترین عضو ائتلاف آزاد خودروسازان (OAA) به خودروسازان جهانی و شرکت‌های فناوری شامل گوگل، جنرال موتورز، هیوندای، هوندا و ان‌ویدیا پیوست. از سال ۲۰۱۲ این ائتلاف شکل گرفت تا قابلیت اتصال به اینترنت از طریق اجرای مبتکرانه پلت‌فرم اندروید در خودروها معرفی شود.
ال‌جی سری جدیدی از محصولات خود شامل سیستم‌های صوتی، تصویری و راهبری (AVN) را برای خودروهای متصل به اینترنت در همایش Google I/O به نمایش گذاشت. این کنفرانس به صورت سالانه برای برنامه‌نویسان در سان‌فرانسیسکو برگزار می‌شود. با سیستم AVN پیشرفته ال‌جی، که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۵ عرضه شود، رانندگان می‌توانند به سادگی دستگاه‌های اندرویدی خود را از طریق یک کابل ساده به رابط کاربری پلت‌فرم داخل خودروی گوگل متصل کنند تا خیلی ساده و راحت به امکانات و قابلیت‌های گوشی هوشمند خود دسترسی پیدا کنند. مثلاً، راننده می‌تواند برنامه‌های راهبردی گوشی هوشمند خود را ببیند و کنترل کند یا به جستجوی مخاطبان در گوشی موبایلشان بپردازد تا بتوانند تماس بگیرند و از طریق صفحه نمایش داخل خودرو پیام متنی ارسال نماید.
انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۸ تعداد خودروهای متصل به اینترنت در بازارهای جهانی به ۶۰ میلیون دستگاه با ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد دلار امریکا برسد، ابزارهای سیار ال‌جی که در این صنعت پیشرو هستند و دارای قابلیت‌های اطلاع‌رسانی-سرگرمی درون‌خودرویی‌اند، نقش اصلی را در آینده Android Auto بازی می‌کنند.فناوری ۴G LTE راهکار اصلی ارتباطی برای خودروهای متصل به اینترنت امروز و در آینده نزدیک است که ال‌جی نیز پیشگام جهانی آن است.
معاون ال‌جی الکترونیکس و مدیر بخش توسعه اطلاعاتی-سرگرمی درون‌خودرو در شرکت قطعات خودرو گفت: «ال‌جی به عنوان شرکتی با فناوری پیشرفته که در بخش تجاری ابزارهای سیار قوی عمل کرده‌است، برنامه‌های بسیار زیادی برای مشارکت در زمینه خودروهای متصل به اینترنت دارد. ال‌جی سعی دارد همکاری خود با شرکای OAA را تقویت کند تا خودروهای متصل به اینترنت برای مشتریان هرچه سریع‌تر به بازار بیاید.»