جامع نیوز:اولین جلسه کارگروه تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام که با مشارکت بانک ملی ایران طی سال‌های گذشته آغاز و بلاتکلیف مانده است با حضور اعضا هیأت مدیره و مدیران ذیربط بانک تشکیل شد. به گزارش جامع نیوز، در این جلسه دکتر همتی مدیرعامل بانک ملی ایران با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای […]

جامع نیوز:اولین جلسه کارگروه تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام که با مشارکت بانک ملی ایران طی سال‌های گذشته آغاز و بلاتکلیف مانده است با حضور اعضا هیأت مدیره و مدیران ذیربط بانک تشکیل شد.
به گزارش جامع نیوز، در این جلسه دکتر همتی مدیرعامل بانک ملی ایران با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای ایفای نقش از سوی بانک‌ها برای ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود بر اهمیت تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام تاکید کرد.
پروژه‌های نیمه تمام مرتبط با تامین مالی بانک ملی ایران که عمدتاً از طرح‌های زودبازده سال‌های گذشته می‌باشد تاکنون ۲۶ هزار میلیارد ریال از منابع بانک ملی را جذب و اصل و فرع آن به صورت مطالبات معوق درآمده است. برآورد اولیه لازمه ۳۰ هزار میلیارد ریال برای تعیین تکلیف و راه‌اندازی این پروژه‌هاست.
کارگروه یاد شده در اولین جلسه خود نحوه اجرایی کردن موضوع را بررسی و مورد تاکید قرار داد.
در این جلسه مقرر شد آن دسته از پروژه‌هایی که به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارند و یا به طور کلی توجیه خود را از دست داده‌اند از ادامه تزریق منابع خودداری شود.