جامع نیوز:بانک سامان با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از این پس علاوه بر فرودگاه امام خمینی(ره)، در فرودگاه بین‌المللی اهواز نیز ارز مسافرتی هم‌وطنان را تحویل می‌دهد. به گزارش جامع نیوزاز بانک سامان، عموم هم‌وطنان می‌توانند با مراجعه به هریک از شعب بانک سامان در سراسر کشور و پرداخت معادل ریالی با نرخ […]

جامع نیوز:بانک سامان با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از این پس علاوه بر فرودگاه امام خمینی(ره)، در فرودگاه بین‌المللی اهواز نیز ارز مسافرتی هم‌وطنان را تحویل می‌دهد.

به گزارش جامع نیوزاز بانک سامان، عموم هم‌وطنان می‌توانند با مراجعه به هریک از شعب بانک سامان در سراسر کشور و پرداخت معادل ریالی با نرخ اعلامی بانک مرکزی ارز مسافرتی موردنیاز خود را خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، هریک از هم‌وطنان در سال می‌تواند معادل ۳۰۰ دلار ارز مسافرتی یا معادل ۲۰۰ دلار ارز زیارتی به نرخ مبادله‌ای دریافت کنند. لازم به ذکر است هر مسافر در طی یک سال تنها مجاز خواهد بود از یکی از ارزهای قابل ارائه دولتی، مسافرتی یا زیارتی استفاده کند.

متقاضیان خرید ارز مسافرتی می‌توانند با همراه داشتن گذرنامه معتبر، بلیط کاغذی یا الکترونیکی مسافرت هوایی (یک‌سره یا دوسره و ممهور به مُهر آژانس هواپیمایی)، ویزای کشور مقصد (در صورت لزوم) و اصل فیش پرداخت عوارض خروج از کشور به یکی از شعب بانک سامان مراجعه کنند.( به افرادی که ویزای مهاجرتی، خدمت و یا اقامت کشوری به غیر از ایران را داشته باشند ارز مسافرتی تعلق نمی گیرد)

این گزارش حاکی است، ارز مسافرتی خریداری شده از شعب بانک، در قبال رسید فروش ارز مسافرتی و مدارک شناسایی معتبر، در باجه بانک سامان در فرودگاه امام خمینی(ره) یا فرودگاه بین‌المللی اهواز پس از گیت خروجی تحویل متقاضیان می‌شود.

شایان ذکر است، فروش ارز مسافرتی به افرادی که در سال‌های قبل ارز مسافرتی دریافت کرده‌اند، اما مُهر خروج از کشور در گذرنامه آن‌ها درج نشده است، امکان‌پذیر نیست.

این گزارش می‌افزاید: ارایه خدمات برای خرید ارز مسافرتی، محدود به مشتریان بانک سامان نیست و تمام هموطنان می‌توانند از این خدمت بانکی بهره‌مند شوند.

گفتنی است، هموطنان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به یکی از شعب بانک سامان در سراسر کشور مراجعه کنند یا با مرکز سامان ارتباط به شماره ۶۴۲۲-۰۲۱ تماس بگیرند.