جامع نیوز:توافقنامه ارتقاء پروانه شرکت ایرانسل به نسلهای بالاتر صبح امروز ۱۳/۵/۹۳ با حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، معاونان وزیر و مدیرعامل شرکت ایرانسل، امضاء شد. به گزارش جامع نیوز ، در این مراسم دکتر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اجرایی کردن مصوبه ۱۸۶ این سازمان تاکید کرد و گفت: بر […]

جامع نیوز:توافقنامه ارتقاء پروانه شرکت ایرانسل به نسلهای بالاتر صبح امروز ۱۳/۵/۹۳ با حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، معاونان وزیر و مدیرعامل شرکت ایرانسل، امضاء شد.

به گزارش جامع نیوز ، در این مراسم دکتر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اجرایی کردن مصوبه ۱۸۶ این سازمان تاکید کرد و گفت: بر اساس

الحاقیه سازمان تنظیم مقررات، فرکانس های مورد نیاز تامین شده و ایرانسل می تواند نسبت به راه اندازی پایلوت نسل سه و بالاتر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه بعد از امضاء توافق نامه، بر اساس پیوست، ایرانسل، طرح پایلوت را عملیاتی کرده است،افزود: بعد از ارزیابی فنی و مالی، یکم شهریورماه ، همزمان با هفته دولت، اجازه ارتقاء سرویس را به ایرانسل خواهیم داد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برای ارتقاء موبایل باند پهن مبنی بر خدمات نسل سوم و بالاتر لازم است. مجوزها مبتنی بر سرویس باشد نه تکنولوژی، افزود: تاکنون ۳۰ جلسه با شرکت خدماتی ایرانسل برای این ارتقا تشکیل شده و ۴۰ جلسه نیز درون رگولاتوری برای بخش های مالی ،فنی و نظارت برگزار شده است.

وی بر انجام تعهدات مالی توسط شرکت ایرانسل برای اجازه ارتقاء توسط سازمان تنظیم مقررات تاکید کرد و گفت: حرف اول برای اجازه و ارتقاء، امضاء تعهدات مالی است.

عمیدیان تحقق ماده ۴۶ برنامه پنجم توسعه، برای استفاده از موبایل باند پهن به عنوان پیشران اولیه توسعه خدمات را ضروری برشمرد و گفت: ایجاد فعالیت اپراتورهای مجازی، افزایش نوآوری در خدمات و بومی سازی آنها، پاسخگویی به نیازهای جدید جامعه، ایجاد تحرک در بازار فناوری اطلاعات از اهداف تحقق مصوبه ۱۸۶ است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ضرورت ایجاد فرصت های شغلی، تولید سلامت همراه، آموزش همراه و تجارت همراه افزود: حفظ سرمایه گذاری های موجود، افزایش سهم ارتباطات در تولید ناخالص ملی و بی طرفی نسبی در توزیع فناوری‌، همه وهه ضرورت ارتقاء به نسل سوم و بالاتررا فراهم می کند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات، برایجاد توازن و رقابت عادلانه در تخصیص طیف فرکانس تاکید کرد و گفت: حفظ شرایط رقابتی به ویژه برای اپراتور سوم و وایمکس و همچنین حمایت از تولید داخلی در حوزه تولید محتوا ضروری است.

وی در اختیار گذاشتن فناوری wifi برای مدیریت خدمات را ضروری برشمرد و افزود: یکسان سازی حق استفاده از باند فرکانس و تعهدات پوششی برای برقراری عدالت در دستور کار ما قرار دارد.

عمیدیان با اشاره به اینکه شرکت همراه اول،در این خصوص، تاکنون ۳ جلسه کاری با سازمان تنظیم مقررات داشته است افزود: نیازمند برگزاری نشست های متعدد، با شرکت همراه اول هستیم تا بند بند پیوست ها را با این شرکت، آنالیز کنیم.

مدیرعامل شرکت ایرانسل:نسل سوم بهره مندی تمام مردم از امکانات را به دنبال دارد

راه اندازی نسل سوم و بالاتر و در آینده تلفیق آن با شبکه ملی اطلاعات، زمینه دسترسی یکسان آحاد مردم به امکانات را فراهم می کند.

دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل در مراسم امضای موافقت نامه ارتقاء پروانه این شرکت به نسلهای بالاتر با تبریک این روز به دولت یازدهم بهره مندی تمام مردم از امکانات را از مزایای نسل ۳ برشمرد و گفت: امیدواریم این فتح بابی بر توسعه زیرساختهای ارتباطی کشور شود.

وی با تقدیر از تلاش های اخیر برای ایجاد شرایط یکسان در زمینه جهش به نسلهای سوم و بالاتر اظهار داشت: بعد از ابلاغ مضوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقرات و ارتباطات رادیویی جلسات متعددی با مدیران سازمان تنظیم مقررات و دو اپراتور دیگر داشتیم که به صورت شفاف در زمینه شرایط مصوبه مذاکره شد.

وی در خصوص ضرورت استفاده از نسل ۳ به پهناوری و پراکندگی جمعیت در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: از این رو، جهت رعایت عدالت اجتماعی و اجرای سیاستهای دولت ضروری است، سرویس یکسانی در سراسر کشور ارائه شود.

دزفولی دسترسی آنلاین و یکسان به اطلاعات را در کشور از مصادیق عدالت اجتماعی برشمرد و خاطر نشان کرد: ارائه آموزش مجازی و انجام تبادلات مالی و بانکی بر بستر تلفن همراه، توسعه کسب و کارهای جدید، مدیریت شهری و مدیریت بحران از دیگر مصادیق تحقق دولت الکترونیکی پس از راه اندازی نسل سوم در کشور می باشد.

مدیرعامل ایرانسل در پایان ابراز امیدواری کرد که با واگذاری باند فرکانس مورد نیاز در نقاطی همچون دانشگاههای تهران، شریف، علم و صنعت، امیرکبیر، تربیت مدرس و الزهرا و بعضی سازمانهای دولتی که از قبل هماهنگ شده توسط سازمان تنظیم مقررات پایلوت نسل ۳ راه اندازی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:ارتقای نسل های جدید مخابراتی در جهت اشتغال زایی در کشور است

سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتقای نسل های جدید مخابراتی، اشتغال زایی در کشور است چرا که اشتغال زایی یکی از اولویت های اصلی دولت یازدهم هم به شمار می رود.

دکتر محمود واعظی صبح امروز در مراسم اعطای مجوز ارائه خدمات نسل ۳ و بالاتر به اپراتور دوم اظهار داشت: یک سال از تعهدی که دولت تدبیر و امید مبنی بر خدمت رسانی بهتر به مردم داد می گذرد و در طول این مدت تلاش کردیم تا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت خدمت به مردم گام های استواری بر داشته و عقب افتادگی های این بخش را تا حدامکان بر طرف کنیم.

وی ادامه داد: دنیای ICT سرعت رشد بسیار بالایی دارد و بر همین اساس باور داریم که باید به اپراتورها آزادی عمل داد تا بتوانند بدون محدودیت در ارائه تکنولوژی، به مردم سرویس های خود را ارائه دهند.

واعظی تصریح کرد: اپراتورها با هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می توانند نسل های بالاتر از نسل سوم را هم ارائه دهند البته این انتظار را هم از اپراتورها داریم که کیفیت سرویس های خود را افزایش دهند.

وی با اشاره به اهمیت توسعه پهن باند در کشور گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشران توسعه اقتصادی در کشور است و توسعه پهنای باند جز ملزومات توسعه ICT در کشور به شمار می رود که افزایش GDP را نیز در پی دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به وظایف کمیسیون تنظیم مقررات در جهت ایجاد رقابت سالم میان اپراتورها اشاره کرد و گفت: با افزایش پهن باند در تلفن همراه به اهداف کشور در راستای ایجاد دولت الکترونیکی از طریق این ابزارها نزدیک خواهیم شد.

وی به تصمیم شورای عالی فناوری اطلاعات در جهت نهادینه کردن دولت الکترونیکی در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه حوزه ICT امکان ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی جدید را دارد تصریح کرد: یکی از هدف گذاری های ما در راستای افزایش پهنای باند، ورود به نسل های بالاتر، اشتغال زایی است که شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه ICT و الکترونیک می توانند با ارائه طرح های خود راه را برای ایجاد اشتغال در کشور هموار سازند.

وی با اشاره به بازار خوب طراحی اپیلکیشن ها در کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص سهم دولت از درآمدی تولید و طراحی برنامه های تلفن همراه گفت: حمایت از فعالان حوزه نرم افزار و تولید محتوا در وزارت ارتباطات در دستور کار قرار دارد و دولت از سهم درآمدی خود از این محل انصراف داده است.

وی در ادامه با بیان این که پهنای باند داخل را تا ۴ هزار گیگابایت افزایش خواهیم داد، افزود: با ایجاد شبکه ملی اطلاعات و افزایش قابل توجه پهنای باند سرعت توسعه ICT در کشور شتاب می گیرد.

واعظی همچنین به سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در بخش زیرساخت اشاره کرد و گفت: ما وظیفه خود می دانیم که زیرساخت ها را برای ورود بخش خصوصی فراهم کنیم .

وی در پایان با بیان این که اپراتور ها فرصت خوبی برای ارتقای سرویس های خود در اختیار دارند، افزود: ما علاقه مند بودیم که همزمان با این برنامه، توافقنامه با همراه اول نیز به امضا می رسید