جامع نیوز:بهبود مناسبات خارجی ایران در صحنه بین‌المللی، فضای مناسبی را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور فراهم ساخته است. برای بهره‌گیری از این فرصت، شرکت‌های خارجی می‌بایست با سرعت هر چه بیشتر و به شکلی تأثیرگذار، تخصص‌های مورد نیاز را ایجاد و راهبردهای خود را تعریف کنند. نشریه یوروپین وویس (European Voice) با هدف […]

جامع نیوز:بهبود مناسبات خارجی ایران در صحنه بین‌المللی، فضای مناسبی را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور فراهم ساخته است. برای بهره‌گیری از این فرصت، شرکت‌های خارجی می‌بایست با سرعت هر چه بیشتر و به شکلی تأثیرگذار، تخصص‌های مورد نیاز را ایجاد و راهبردهای خود را تعریف کنند. نشریه یوروپین وویس (European Voice) با هدف آشناسازی شرکت‌های خارجی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران، اقدام به برگزاری اولین گردهمایی ایران- اروپا (The 1st Europe-Iran Forum) کرده که قرار است ۲۳ و ۲۴ مهر ماه در لندن برگزار شود.
پس از مذاکرات بین‌المللی صورت گرفته درباره برنامه‌ هسته‌ای ایران و امکان برداشته شدن تحریم‌ها، فرصتی پدید آمده تا با گشوده شدن بازار ایران، تعاملات تجاری میان ایران و اروپا از سر گرفته شود. برای بهره‌گیری از این امکان‌، شرکت‌ها می‌بایست شناخت خود را از فرصت‌های تجاری و فعالیت‌های صنعتی طرفین افزایش دهند. در اولین گردهمایی ایران- اروپا، ۲۰۰ تن از سیاست‌گذاران و بزرگان تجارت بین‌المللی گرد هم خواهند آمد و با برگزاری سخنرانی‌ها، کارگاه‌ها و جلسات در سطح جهانی، به بحث و تبادل نظر درباره‌ کلیدی‌ترین مسائل پیرامون گسترش روابط تجاری میان ایران و اروپا و فرصت‌های پیش رو خواهند پرداخت.
تبادل اطلاعات و خلق روابط تازه در این نشست، به ایجاد بستری برای افزایش فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بخش خصوصی کمک خواهد کرد. در شرایط کنونی برگزاری چنین رخدادهایی مورد تاکید دولت‌مردان ایران نیز بوده است تا با زمینه‌سازی مناسب، اقدامات لازم جهت جذب سرمایه‌های خارجی به کشور فراهم شود. دفتر ریاست جمهوری ایران نیز در مکاتبه‏ای با نشریه یوروپین وویس، به ایجاد دورنمای روشنی از حضور همراه با رقابت ایران در اقتصاد جهانی و ایجاد تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی با رویکردی برد- برد تأکید و از برگزاری چنین گردهمایی‌هایی حمایت کرده است.
این اولین باری است که تعداد قابل توجهی از مدیران ایرانی و خارجی از بخش خصوصی و از صنایع گوناگون در یک همایش تجاری در خارج از ایران شرکت می‌کنند. در کنار مدیران ارشد ایرانی که از صنایع مختلفی همچون بانکداری، سرمایه‌گذاری، راه و ساختمان و داروسازی در این گردهمایی حضور خواهند یافت، جک استراو عضو پارلمان و وزیر خارجه سابق انگلستان، هوبر ودرین وزیر خارجه سابق فرانسه، توماس شولتز مدیر عامل اف ال اسمیت(FLSmidth) ، مایکل توکاس عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی آلمان و ایران ، مارتین سورل مدیر عامل دبلیو‌پی‌پی (WPP)، سیفیزو دابنگوا مدیر عامل ام‌تی‌ان (MTN) و چارلز رابرتسون مدیر استراتژی کلان شرکت رنسانس (Renaissance Capital) نیز در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.
گفتنی است جان اندروز سردبیر و مشاور نشریه اکونومیست و ژرژ ملبرونو خبرنگار ویژه خاورمیانه از نشریه فیگارو، مسئولیت گردانندگی سخنرانی‌ها و جلسات اولین گردهمایی ایران- اروپا را بر عهده خواهند داشت.
درباره یوروپین وویس (European Voice): این نشریه در سال ۱۹۹۵ میلادی توسط گروه اکونومیست (The Economist Group) تأسیس شده و همواره سعی می‌کند در ارائه اخبار مربوط به اتحادیه اروپا، بینش و دیدگاهی مستقل را پیش بگیرد. این نشریه هم اکنون به عنوان یکی از منابع پیشرو در اطلاع‌رسانی و تحلیل‌ اخبار اقتصادی- سیاسی و به ویژه مقررات اتحادیه‌ اروپا برای رهبران کسب و کار، سیاست‌گذاران و همه‌ ذی‌نفعان فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به سایت‏های www.europeanvoice.com و www.europeiranforum.com مراجعه کنید.