جامع نیوز:بورس کالای ایران در هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان (IBEX 2014) که از ۲۴ الی ۲۷ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، با برپایی چند کارگاه آموزشی حضور می یابد. به گزارش جامع نیوز، کارگاه های آموزشی بورس کالای ایران در IBEX 2014 با عنوان […]

جامع نیوز:بورس کالای ایران در هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان (IBEX 2014) که از ۲۴ الی ۲۷ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، با برپایی چند کارگاه آموزشی حضور می یابد.
به گزارش جامع نیوز، کارگاه های آموزشی بورس کالای ایران در IBEX 2014 با عنوان ( آشنایی با بورس کالا و استفاده از خدمات آن در صنعت آرد و نان)، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۶ و ۲۷ شهریورماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر در محل استقرار ستاد برگزاری نمایشگاه در سالن ۳۵ برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، با توجه به اقدامات بورس کالا در راستای اجرایی شدن آیین نامه ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی ، در صورتی که دولت بخواهد در راستای حمایت از تولید در بخش کشاورزی نسبت به اجرای سیاست قیمت تضمینی ( موضوع آیین نامه ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی ) ، در خصوص کالای گندم اقدام نماید، کشاورزان می توانند گندم تولیدی خود را به انبارهای بورس کالای ایران وارد کرده و پس از صدور قبض انبار برای آنها که از قابلیت تبدیل شدن به سپرده گواهی کالایی برخوردار است، از مزایای آن بهره مند شوند چرا که گواهی سپرده کالایی در شورایعالی عالی بورس اوراق بهادار کشور به عنوان ورقه بهادار شناخته شده و می توان به پشتوانه آن از تسهیلات نظام بانکی و تامین مالی استفاده کرد. ضمن آنکه گواهی سپرده کالایی به عنوان برگه بهادار از قابلیت معامله برخوردار است. ضمن آنکه معاملات گندم در بازار فیزیکی بورس کالای ایران نیز در صورت اجرای سیاست قیمت تضمینی از طریق بورس کالا، به نفع کشاورزان خواهد بود.
گفتنی است میزان معاملات انواع گندم در بورس کالای ایران طی سالهای اخیر بالغ بر یک میلیون و ۴۶۰ هزار تن بوده است.
این گزارش حاکی است، هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان با اهدافی چون فرهنگ سازی و اصلاح الگوی تولید و مصرف آرد و نان ، افزایش سطح فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در صنعت آرد و نان و حمایت از احداث و توسعه و احدهای تولید نان صنعتی درکشور، حرکت سازمان یافته در بخش خصوصی در زنجیره تولید و تامین مواد اولیه تولید نان ، بستر سازی لازم جهت ارائه حداکثری ظرفیتها و توانمندیهای شرکت های داخلی در عرصه ماشین آلات صنایع مرتبط با صنعت آرد و نان و ایجاد بستر تعامل و همکاریهای بیشتر در صنعت آرد و نان کشور و با رویکردهای استاندارد سازی فعالیت های تولیدی و تجاری در حوزه تولید آرد و نان از تاریخ ۲۴ الی ۲۷ شهریورماه ماه سال ۱۳۹۳ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در فضای تحت پوشش ۱۶۰۰۰ متر مربع برگزار می گردد.
لازم به ذکر است نان و فرآورده های آردی ، مهمترین منابع غذائی در تغذیه مردم ایران هستند