جامع نیوز:مدیرعامل بانک مسکن در نسشت خبری که به مناست هفته دولت برگزار شد از تدوین سازوکارهای پرداخت ۵۰ درصد قیمت تسهلات از سوی این بانک خبر داد. به گزارش جامع نیوز، بت شکن در این نشست که با حضور رسانه های گروهی برگزار شد با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس مکاتبات صورت گرفته […]

جامع نیوز:مدیرعامل بانک مسکن در نسشت خبری که به مناست هفته دولت برگزار شد از تدوین سازوکارهای پرداخت ۵۰ درصد قیمت تسهلات از سوی این بانک خبر داد.
به گزارش جامع نیوز، بت شکن در این نشست که با حضور رسانه های گروهی برگزار شد با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس مکاتبات صورت گرفته بین بانک مرکزی و وزارت مسکن و شهرسازی در خصوص پرداخت ۵۰ درصد قیمت مسکن به اقشار متوسط و کم درآمد جامعه با رعایت الگوی مصرف ساخت و نیز استطاعت افراد در پرداخت اقساط، ساز وکارهای اجرای این طرح در حال تدوین می باشد.
وی افزود: پرداخت این نوع تسهیلات با تأکید بر اولویت قرار دادن زوجین خانه اولی و نیز کسانیکه قصد احیای بافت فرسوده شهری را دارند می باشد.
بت شکن برخی شرایط در نظر گرفته شده برای اعطای اینگونه تسهیلات را شامل واحدهای با متراژ حداکثر ۷۵ متر و با بکارگیری از تکنولوژی ساخت به شیوه مناسب و استاندارد و نیز واحدهای حداکثر ۳ سال ساخت برشمرد.
وی تصریح کرد: پیش بینی شد در فاز اول، بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی دولتی پیشروی اجرای این طرح باشد.
مدیرعامل بانک مسکن تأکید کرد: همه کارکرد این صندوق به دو عامل وجوه پس انداز آحاد مردم و تأمین کسری از محل بودجه عمومی بستگی دارد.
بت شکن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأمین مالی ۷ میلیون واحد از مجموع ۲۱ میلیون واحد مسکن ساخته شده توسط بانک مسکن خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد از نظام تأمین مالی مسکن کشور پس از انقلاب سهم این بانک بوده است.
وی گفت: بانک مسکن به عنوان بزرگترین بانک تخصصی کشور قصد دارد با استفاده از تجهیز و تخصیص منابع، بهترین خدمات را به مشتریان ارائه نماید.
مدیرعامل بانک مسکن گفت: اعطای تسهیلات خرد بصورت بلند مدت و قرار دادن ملک بعنوان وثیقه تسهیلات باعث شد تا این بانک کمترین مطالبات معوق در نظام بانکی را دارا باشد.
وی رقم مطالبات معوق بانک مسکن را کمتر از ۲ درصد اعلام کرد.
بت شکن در پایان سخنان خود از رونمایی صندوق های سرمایه گذاری زمین و مسکن در هفته آینده خبر داد.