جامع نیوز:معاون خدمات شهری شهرداری تهران در نود و سومین جلسه شورای شهر به ارایه گزارشی درخصوص اقدامات شهرداری تهران در حوزه متبوعش در آستانه فصل بازگشایی مدارس پرداخت تا مشخص شود خدمات مدیریت شهری در راستای مصوبه شورای شهر تا چه میزان تحقق پیداکرده است . به گزارش جامع نیوز، مجتبی عبداللهی با بیان […]

جامع نیوز:معاون خدمات شهری شهرداری تهران در نود و سومین جلسه شورای شهر به ارایه گزارشی درخصوص اقدامات شهرداری تهران در حوزه متبوعش در آستانه فصل بازگشایی مدارس پرداخت تا مشخص شود خدمات مدیریت شهری در راستای مصوبه شورای شهر تا چه میزان تحقق پیداکرده است .

به گزارش جامع نیوز، مجتبی عبداللهی با بیان اینکه طرح استقبال از مهر در راستای مصوبه شورای شهر در حوزه معاونت خدمات شهری پیگیری شده است، گفت: موضوعاتی همچون افزایش سطح همکاری با سایر نهادها و ایجاد هماهنگی در جهت مناسب سازی محیط شهری ، اراستگی معابر شروع مدارس، شناسایی و رفع نقاط بحرانی برای کاهش ترافیک و روان سازی آن و نیز ارایه خدمات فضای سبز و آراستگی محیط های آموزشی از مهمترین موضوعاتی بود که باید مورد توجه قرار می گرفت .
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از مهمترین اهداف طرح استقبال از مهر را تلاش در جهت ارتقای سطح خدمات در فضاهای آموزشی ، توجه به افزایش ایمنی ، سلامت و محیط زیست اطراف مدارس و بالابردن مشارکت پذیری دانش اموزان در خصوص مسائل شهری و بهسازی محیط های پیرامون فضاهای آموزشی در فاصله زمانی ۱۱ شهریور تا ۲۰ مهرماه عنوان کرد .
عبداللهی افزود: سه دوره زمانی یازدهم تا پایان شهریور ماه، یکم تا ۲۰ مهرماه و طرح چهل روزه استقبال از مهر در ۸۵ موضوع در مناطق و ۲۲ موضوع در سازمان ها مورد پیگیری قرار گرفت . وی افزود: در حوزه بازیافت طی جشن شکوفه ها کتب سال قبل جمع آوری شده و اقلام فرهنگی و بازیافتی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. این در حالی است که موضوع بازیافت در قالب مسابقات فرهنگی در سطح مدارس با سخنرانی و اموزش مورد توجه قرار می گیرد . معاون شهردار تهران افزود: برپایی جشن ها برای کودکان، آموزش کاردستی از مواد دورریز ، اجرای تئاتر با موضوع بازیافت و فعال نمودن تشکل های دانش آموزی درخصوص فرهنگ بازیافت از موضوعات مورد توجه در طرح استقبال از مهر بوده است .
عبداللهی خاطرنشان کرد: در سازمان زیباسازی موضوعاتی همچون پاک سازی جداره های مدارس ، نقاشی های دیوارهای مدارس از سطح مناطق ۲۲ گانه به مساحت ۱۰۰هزار مترمربع ، بهسازی و تعمیر آب خوری مدارس ، سرویس های بهداشتی ، حذف زواید فیزیکی معابر اطراف مراکز آموزشی ، تنظیم ساعت های شهر، تجهیز وسایل ورزشی در مدارس و تهیه ونصب المان های ماه بازگشایی مدارس در مناطق ۲۲ گانه مورد توجه قرار گرفت . معاون خدمات شهری درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه سازمان پارکها نیز گفت: اهدای شاخه گل به دانش آموزان مقطع ابتدایی ، کاشت گل وگیاه در مدارس ، برپایی دوره های آموزش نگهداری گل و گیاه به دانش آموزان و سم پاشی فضای سبز مدارس و اطراف آن از موضوعات مورد توجه بوده است .
به گفته عبداللهی در حوزه ساماندهی مشاغل نیز نظارت در بهسازی اتوبوس های شهر و رفع مزاحمت صنوف مزاحم در اطراف مدارس به ویژه دست فروشان مورد توجه قرار گرفته است . عبداللهی گفت: هم زمان با طرح استقبال از مهر نیروهای اتش نشانی تهران به بازدید از نقاط حادثه خیز در مدارس پرداخته و طرح هایی همچون استقرار نیروهای عملیاتی در اوایل مهر در اطراف مراکز آموزشی ، شارژ کلیه کپسول های آتش نشانی مدارس و آموزش روش های ایمنی در مدارس را به اجرا در آورده است