جامع نیوز:حرکت هدفمند، نوآورانه و پیشرو در زمینه ارائه محصولات و خدمات جدید در حوزه بانکداری الکترونیکی از راهبردهای محوری بانک آینده در عرصه خدمات بانکداری کشور است. در این راستا، طی مراسمی با حضور اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و جمعی از مدیران بانک آینده، از دو محصول جدید این بانک در حوزه بانکداری […]

جامع نیوز:حرکت هدفمند، نوآورانه و پیشرو در زمینه ارائه محصولات و خدمات جدید در حوزه بانکداری الکترونیکی از راهبردهای محوری بانک آینده در عرصه خدمات بانکداری کشور است. در این راستا، طی مراسمی با حضور اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و جمعی از مدیران بانک آینده، از دو محصول جدید این بانک در حوزه بانکداری الکترونیکی، رونمائی شد.

این نشست، نخستین برنامه از سری برنامه‌های “رونمایی فردا” است که از سوی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا (efarda) و با هدف طراحی و ارائه محصولات و خدمات منحصر به ‌فرد، با تأکید بر مفهوم “تمایز” برگزار می‌گردید و درطی آن رونمایی از دو محصول منحصر به فرد “نسل جدید پایانه‌های فروشگاهی” و “خودپرداز غیرنقد” (Cashless ATM) با هدف ارزش‌آفرینی هرچه بیش‌تر برای مشتریان و هموطنان عزیز صورت پذیرفت.

“نسل جدید پایانه‌های فروشگاهی” نخستین پایانه‌هایی در کشور هستند که از قابلیت‌های منحصر به فرد زیر برخوردار می‌باشند:
 صفحه لمسی تمام رنگی ۳.۵ اینچ با برنامه‌های تصویری گرافیکی با کیفیت تصویر (رزولوشن) بالا و حتی قابلیت نمایش فیلم.
 مجهز به آخرین ابداعات مطرح در لبه فناوری (Edge of Technology) سیستم‌های پرداخت از جمله استفاده از پورت USB و حافظه Flash، و از سیستم Linux استفاده می‌نماید که امکان نوشتن نرم‌افزارهای متنوع و پیچیده را فراهم می‌آورد.
 امکان پاسخ به نیاز عمده بازار ایران با ارائه پایانه‌های فروش قابل حمل ( با قابلیت GPRS)
 دارای قابلیت NFC جهت کارت‌های غیرتماسی که امکان شارژ و استفاده از کارت‌های شهروندی را فراهم می‌نماید.
 نخستین پایانه‌های فروش مجهز به بارکدخوان (Barcode Reader) و دوربین داخلی که به راحتی از آن می‌توان برای برخی از قابلیت‌های جدید (از جمله پرداخت آسان قبوض) استفاده نمود.
ضمن آنکه قابلیت ارسال آخرین اخبار و اطلاعات بانک برای پذیرندگان پایانه‌های فروش مزبور و امکان بهره‌گیری از قابلیت‌های صوتی این پایانه‌ها در آینده از جمله برنامه‌های در دست انجام بانک می‌باشد.
از آن‌جا که، بر اساس بررسی‌های دقیق آماری انجام شده،بخش عمده‌ای از استفاده کاربران و مشتریان ازدستگاه‌های خودپرداز (ATM) برای بهره‌گیری از عملیات غیرنقدی این دستگاه‌ها مانند انتقال وجه، پرداخت قبوض، مانده‌گیری و غیره می‌باشد؛ لذا، دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد (Cashless ATM) بانک آینده با هدف پوشش‌دهی این مجموعه از نیازها و نیز خدمات گسترده جدیدی که دستگاه‌های خودپرداز عادی قادر به ارایه آن نمی‌باشند، طراحی و متناسب‌سازی گردیده است. این دستگاه‌ها با حجم کم و هزینه‌ای مناسب، گزینه‌ای مطلوب برای مراکز اداری و تجاری و همچنین مجتمع‌های بزرگ تجاری به شمار می‌روند. از جمله ویژگی‌های خاص این دستگاه‌ها، امکان تعریف و ارائه خدمات جدید نظیر شارژ کارت‌های شهروندی، دریافت مجوز طرح‌ترافیک، کیف‌های پول الکترونیکی، پرداخت شارژ مجتمع‌های مسکونی و نظایر آن است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده “هر ماه یک خدمت جدید” نیز بر روی این دستگاه‌ها عملیاتی خواهد شد.
به این ترتیب این دستگاه مجموعه متنوعی از خدمات زیر را ارائه می‌نماید:
 خدمات مبتنی بر کارت
(کلیه خدمات رایج بر روی خودپردازها به جز پرداخت وجه نقد)
 خدمات مبتنی بر حساب
(برای دارندگان کارت‌های بانک آینده)
 خدمات فروش
(انواع شارژ تلفن همراه، شارژ کارت شهروندی، شارژ سینما کارت، فروش بلیط و …)
 خدمات ویژه و اختصاصی
(پرداخت به موسسات خیریه، پرداخت اقساط تسهیلات، خرید طرح ترافیک روزانه)