جامع نیوز: مدیر عامل شاپرک خبر داد که کارمزد دستگاه‌های کارت‌خوان از ابتدای آبان از صاحبان این دستگاه‌ها دریافت خواهد شد. به گزارش جامع نیوز، محسن قادری با بیان این‌که باید برای ارائه هر خدمتی هزینه‌ای پرداخت شود و نمی‌توان آن را رایگان به دست آورد، گفت: با توجه به این که تاکنون هزینه کارمزد […]

جامع نیوز: مدیر عامل شاپرک خبر داد که کارمزد دستگاه‌های کارت‌خوان از ابتدای آبان از صاحبان این دستگاه‌ها دریافت خواهد شد.

به گزارش جامع نیوز، محسن قادری با بیان این‌که باید برای ارائه هر خدمتی هزینه‌ای پرداخت شود و نمی‌توان آن را رایگان به دست آورد، گفت: با توجه به این که تاکنون هزینه کارمزد مربوط به کارت‌خوان فروشگاه‌ها از سوی بانک مرکزی پرداخت می‌شد، در نظر داریم با هدفمند کردن این کارمزدها یارانه آن را حذف کرده و بر عهده پذیرنده (صاحب) دستگاه قرار دهیم.
وی رقم کارمزد را منوط به تصمیم شورای پول و اعتبار دانست و عنوان کرد که نمی توان در مورد رقم آن به طور قطعی اعلام نظر کرد.
مدیر عامل شاپرک همچنین در مورد این که در صورت انداختن بار کارمزد بر دوش فروشندگان آیا احتمال طرد خودپردازها وجود ندارد؟ بیان کرد:‌ برای این موضوع نیز سازوکارهایی در نظر گرفته شده و به طور حتم در فضای رقابتی موجود هر دستگاه و سازمانی که بهتر خدمات ارائه کند از استقبال بیشتری از سوی مردم نیز برخوردار خواهد شد. به گفته قادری، ۹۸ درصد تراکنش‌های شاپرک با موفقیت انجام می‌شود.
قادری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از ساماندهی پایانه فروش و نظام کارمزدها خبر داد و گفت: احتمالا این موضوع نیز تا پایان امسال اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به سرویس‌های در نظر گرفته شده برای پذیرندگان دستگاه‌های کارت خوان گفت: با اجرای برنامه‌های مدنظر، پذیرندگان علاوه بر این که می توانند شماره حساب خود را تغییر دهند قادر خواهند بود با مراجعه به سایت شاپرک دستگاه مورد نظر را انتخاب کنند و درخواست دهند. مدیر عامل شاپرک توضیح داد: شرکت شاپرک بعد از این که پذیرندگان درخواست خود برای دستگاه را در سایت ثبت کنند بر روند دریافت آن از شرکت‌های حاضر در پورتال نظارت خواهد کرد تا پذیرنده دچار مشکل نشده و تخلفی صورت نگیرد.