جامع نیوز: موزه سکه بانک سپه به علت آغاز پروژه گسترش و نوسازی فضای موزه و تعمیرات ساختمان اصلی از تاریخ ۱۵ شهریور ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. به گزارش جامع نیوزازبانک سپه: موزه سکه بانک‌سپه، یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین موزه‌های سکه در سطح خاورمیانه است که در سال ۱۳۴۲ کار جمع […]

جامع نیوز: موزه سکه بانک سپه به علت آغاز پروژه گسترش و نوسازی فضای موزه و تعمیرات ساختمان اصلی از تاریخ ۱۵ شهریور ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.
به گزارش جامع نیوزازبانک سپه: موزه سکه بانک‌سپه، یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین موزه‌های سکه در سطح خاورمیانه است که در سال ۱۳۴۲ کار جمع آوری سکه ها در آن آغاز و به منظور حفظ میراث فرهنگی کشور تأسیس گردیده است. مجموعه نفیس این موزه ادوار مختلف تاریخ ایران از قدیم‌ترین ایام (از زمان لیدی‌ها) تا به امروز را در بر می‌گیرد.
با توجه به اینکه پس از گذشت بیش از ۵۰ سال از زمان تأسیس این موزه و با توجه به ضرورت بازسازی آن و بهره گیری از تجهیزات لازم برای حفظ و حراست بهتر از سکه ها و اشیای ذیقیمت این موزه و نیز با هدف جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی به آنها در روند بازسازی، این موزه تا پایان عملیات بازسازی به طور موقت از تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۳، تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.