به گزارش جامع نیوز، وحید صدوقی امروز در نشست خبری اظهار کرد: طرح فلت یا هم کدسازی شماره‌های همراه اول موضوعی است که پیش از عید از سوی سازمان تنظیم مقررات مصوب شد و این آمادگی را داریم از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آن را اجرایی کنیم. مدیر عامل همراه اول تصریح کرد: پس […]

به گزارش جامع نیوز، وحید صدوقی امروز در نشست خبری اظهار کرد: طرح فلت یا هم کدسازی شماره‌های همراه اول موضوعی است که پیش از عید از سوی سازمان تنظیم مقررات مصوب شد و این آمادگی را داریم از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آن را اجرایی کنیم.

مدیر عامل همراه اول تصریح کرد: پس از آن که این مصوبه ابلاغ شود نرخ مکالمه سیم کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول را به مشترکان خود اعلام خواهیم کرد و به احتمال زیاد این تغییر تعرفه در دو مرحله صورت خواهد گرفت که در مرحله اول تنها به فلت سازی شبکه خواهیم پرداخت و پس از آن در گام بعدی تعرفه مکالمات را تغییر می دهیم.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار با بیان این‌که در حال حاضر نرخ موثر سیم کارت‌های اعتباری همراه اول ۸۹۹ ریال و سیم کارت‌های دائمی ۵۹۹ ریال است، اظهار کرد: پس از تغییر تعرفه‌ها به طور قطع سقف مبلغ مجاز را اعمال نخواهیم کرد و قیمت ها در حدود کف قیمت تعیین شده از سوی سازمان تنظیم مقررات خواهد بود که شاید به این قیمت، هزینه ای با حذف جابجایی‌ها هزینه مشترکان همراه اول کمتر از قبل شود.

وی افزود: در حال تحقیق روی این موضوع هستیم تا تعرفه‌های نهایی را مشخص کنیم.

صدوقی توضیح داد: بحث ضرر نیست ما تعهداتی نسبت به سهامداران خود داریم؛ طی دو تا سه ماه گذشته تعداد مشترکان همراه اول افزایش چشمگیری داشته‌اند و اکنون می‌توان گفت با کاهش قیمت‌ها درآمدمان قابلیت افزایش پیدا کردن را دارد.

مدیر عامل همراه اول اظهار کرد: در حال حاضر تعداد مشترکان همراه اول از ۶۴ میلیون مشترک عبور کرده و از این میان حدود ۴۰ میلیون از سیم کارت‌های عرضه شده در بازار فعال هستند.

وی یادآور شد: در سال ۹۲ نیز حدود ۴۵۰ هزار سیم کارت دائمی همراه اول واگذار شده که البته بخشی از این واگذاری پس از کاهش قیمت سیم کارت روی داده است.

صدوقی که در مراسم افتتاح فروشگاه مرکزی همراه اول صحبت می کرد، گفت: در حال حاضر استقبال مردم از سیم‌کارت‌های همراه اول روند رو به رشدی پیدا کرده است البته با این حال در نصب دکل‌های BTS با مشکلاتی مواجه هستیم و از میان ۱۷۰ سایتی که درخواست نصب آن هارا داشته ایم تاکنون مجوز نصب ۴۰ سایت را هم نگرفته ایم البته این موضوع را به وزیر ارتباطات نیز اطلاع داده‌ایم و مساله را پیگیری می کنیم اما با این حال روند پیشرفت کار کند است و در شهرستان‌ها مشکلات کمتری دراین زمینه وجود دارد.

مدیر عامل همراه اول به راه اندازی شعبه مرکزی فروشگاه‌های همراه اول اشاره کرد و یادآور شد: این فروشگاه نهمین فروشگاه همراه اول است که در سطح تهران افتتاح می‌شود و وظیفه آن ارائه خدمات و محصولات همراه اول به کاربران است.

صدوقی یادآور شد: در قالب این فروشگاه‌ها مردم می‌توانند تمام محصولات مورد نظر خود از جمله شارژ، سیم کارت همراه اول و همچنین گوشی‌های مختلف بازار را با آرم همراه اول تهیه کنند.

وی همچنین عنوان کرد: حتی روی دو گوشی که ما به طور عمده سفارش داده بودیم هم سود خاصی برای شرکت همراه اول وجود نداشت و ما تنها برای تامین نیازهای مشترکان خود این اقدام را انجام دادیم.

صدوقی از راه اندازی فروشگاه نرم افزارهای همراه اول در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با روی کار آمدن این فروشگاه‌ها کاربران می توانند نرم افزارهای مخصوص را نیز به راحتی از این فروشگاه‌ها تهیه و خریداری کنند.

صدوقی در پایان در پاسخ به این سوال که گاه دیده شده پیامک‌های همراه اول به طور چندین باره از سوی کاربران دریافت می شود؟ گفت:‌گاه برخی گوشی ها پس از آن که پیامی را ارسال کردند تایید ارسال را دریافت نمی کنند و به همین دلیل مرکز ارسال پیامک به طور چندین باره این پیامک را ارسال می کند تا تایید ارسال آن برسد اما به هر حال در این زمینه هزینه ای از مشترک کسر نخواهد شد و تنها برای آن یک پیامکی که در سیستم ارسال آن تایید شده هزینه کسب می‌شود.

وی یادآور شد: البته در این زمینه ویروسی گوشی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند چرا که در حال حاضر در شهری مانند تهران بیش از ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه ویروسی وجود دارد.

محمد مهدی عطوفی – معاون شرکت ارتباطات سیار – هم در این نشست به ارائه توضیحاتی در کوتاه پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر فروشگاه‌های همراه اول علاوه بر تهران در استان‌های مشهد، اصفهان، اهواز، اراک و لرستان نیز راه اندازی شده اند و قرار بر آن است که ظرف سه تا پنج سال آینده تعداد این فروشگاه‌ها به ۷۰۰ فروشگاه برسد.

وی اظهار کرد: طی سال‌های گذشته تعداد مشترکان سیم کارت‌های دائمی ما رشد کمی داشت اما در سال گذشته به یمن اعتماد مردم ما حدود ۱۷ میلیون مشترک دائمی داشتیم که این دستاورد بزرگی است.

عطوفی در عین حال عنوان کرد: در سایت گلچین ما که روزهای یکشنبه به روز می‌شود در هفته ماقبل عید ظرف ۵۰ دقیقه ۲۰۰۰ شماره به فروش رفت که این رکورد در حوزه سیم کارت های دائمی بی نظیر بوده و همچنان ادامه دارد به همین دلیل بر این باور هستیم که اقبال مردم نسبت به همراه اول خوب است و به همین دلیل از فضای رقابتی آینده هیچ نگرانی نداریم و همه را به مبارزه می طلبیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی که مبنی بر کم بودن تعداد پیامک‌های ارسالی همراه اول نسبت به ایرانسل در نوروز امسال مطرح شده بود توضیح داد: آنچه در این زمینه اعلام شده آمار سازمان تنظیم مقررات است که برای ما هم محترم است اما به هر صورت تعداد کاربران این دو اپراتور مشخص است و این نکته جای سوال دارد.

عطوفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود هم به مشلات آنتن دهی همراه اول در شهرهای مختلف اشاره کرد و گفت:‌ در حال حاضر برای ما این آمادگی وجود دارد که برای مجتمع‌های پر واحد در صورتی که مردم تقاضایی داشته باشند و محلی برای نصب دکل‌های bts موجود باشد شبکه خود را ترمیم کنیم به همین دلیل می توانند مردم درخواست‌های خود را را از این زمینه از طریق با تماس ۹۹۹۰ اعلام کنند.