جامع نیوز:مدیرعامل بورس کالای ایران از اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران در منطقه آزاد کیش بازدید کرد. به گزارش جامع نیوز، دکتر حسین پناهیان مدیرعامل این بورس در اولین روز نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک و بیمه از این نمایشگاه بازدید و […]

جامع نیوز:مدیرعامل بورس کالای ایران از اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران در منطقه آزاد کیش بازدید کرد.
به گزارش جامع نیوز، دکتر حسین پناهیان مدیرعامل این بورس در اولین روز نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک و بیمه از این نمایشگاه بازدید و با خبرنگاران رسانه های مختلف گفتگو کرد. توسعه فعالیت های بین المللی بورس کالا و مرجع قیمتی شدن کالاهای مورد معامله در تالار صادراتی این بورس از جمله قیر و سنگ آهن در منطقه و جهان از جمله مباحثی بود که توسط مدیرعامل بورس کالای ایران تشریح شد.
بر اساس این گزارش، در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه کیش که با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس سازمان خصوصی سازی، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برگزار شد، دکتر صالح آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، با اعلام اینکه جذب سرمایه های خارجی از اولویت های اصلی این سازمان است، گفت: بورس کالای ایران با داشتن تالار صادراتی در منطقه آزاد کیش و انجام معاملات گسترده داخلی و خارجی می تواند به یک مرجع قیمت گذاری منطقه ای تبدیل شود و به رشد بازار سرمایه کشور کمک کند.
لازم به ذکر است، بورس کالای ایران با برپایی ۴ کارگاه آموزشی در اولین نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه و ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور در منطقه آزاد کیش حضور یافته است. همچنین با همکاری بورس کالا و سازمان منطقه آزاد کیش، مرکز همایش های جزیره کیش روز پنجشنبه اول آبانماه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۳ بعداز ظهر شاهد برگزاری نشست تخصصی فرصتهای موجود در تالار صادراتی بورس کالای ایران در منطقه آزاد کیش برای توسعه تجارت با عراق خواهد بود. در این نشست علی پناهی معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران، در خصوص مباحثی چون استفاده از ابزارهای تامین مالی بورس کالا برای تسهیل صادرات و تبدیل شدن به مرجع قیمتی جهت کالاهای صادراتی سخنرانی خواهد کرد.
علاقمندان می توانند از ساعت ۱۸ الی ۲۲ در کارگاه های آموزشی بورس کالای ایران در این نمایشگاه ، شرکت کنند.