جامع نیوز:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست مشترک با مدیرعامل بورس کالای ایران از تاکید دولت بر جذب تجار و بازرگانان داخلی و خارجی برای معامله در تالار نمایندگی کارگزاران این بورس در منطقه آزاد بندر انزلی خبر داد. به گزارش جامع نیوزاز شرکت بورس کالای ایران، در هفته ای که گذشت مسئولان سازمان […]

جامع نیوز:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست مشترک با مدیرعامل بورس کالای ایران از تاکید دولت بر جذب تجار و بازرگانان داخلی و خارجی برای معامله در تالار نمایندگی کارگزاران این بورس در منطقه آزاد بندر انزلی خبر داد.
به گزارش جامع نیوزاز شرکت بورس کالای ایران، در هفته ای که گذشت مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی از بورس کالای ایران بازدید و در نشست مشترک با مدیران ارشد و تعدادی از کارگزاران این بورس شرکت کردند.
رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با بیان اینکه هم اکنون مکاتباتی با سفارتخانه های کشورهای خارجی جهت همکاری بازرگانی از طریق تالار بندر انزلی آغاز شده است، گفت: صادرات و واردات ایران با کشورهای منطقه سی آی اس و قفقاز می تواند از طریق تالار بورس کالای ایران در منطقه آزاد بندر انزلی صورت گیرد.
بر اساس این گزارش، حسین پناهیان مدیرعامل بورس کالای ایران نیز در این نشست خاطرنشان کرد: در صورت فراهم شدن بسترهای قانونی، کالاهای وارداتی از سوی کشورهای منطقه سی آی اس و قفقاز از طریق تالار بندر انزلی کشف قیمت خواهد شد.
این گزارش حاکی است، در نشست مشترک مدیران عامل منطقه آزاد بندر انزلی و بورس کالای ایران، طرفین ضمن تاکید بر اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری بورس کالای ایران و بورس کالای بلاروس از طریق تالار بندر انزلی، در خصوص فراهم کردن بستر عرضه الوار چوبی کشور بلاروس در بازار فرعی بورس کالا از طریق تالار معاملاتی مذکور توافق حاصل کردند.
همچنین مقرر شد که کارشناسان بورس کالای ایران از انبارهای منطقه آزاد بندر انزلی جهت پذیرش آنها، بازدید کنند.